Lionel Messi vezérletével a Barcelona nem adott esélyt a Lyonnak

2007.09.19. 22:46
Győzelemmel és jó játékkal kezdte a nemzetközi idényt az FC Barcelona, amely a Bajnokok Ligája 1. fordulójában 3-0-ra legyőzte az Olympique Lyont. A meccs főszereplője az argentin „csodagyerek”, Lionel Messi volt, aki előbb öngólt rúgatott Francois Clerckel, majd ő maga is eredményes volt a második félidőben. Megszerezte első gólját tétmérkőzésen a Barca színeiben Thierry Henry. A 2006-os kupagyőztes katalánok utóbbi 14 BL-meccsükön kilencedszer nem kaptak gólt. Glasgow-ban a Rangers 0-1-ről fordított 2-1-re a Stuttgart ellen.
Lionel Messi (jobbra) érdeme volt az első gól, hiszen az ő meredek beadása változtatott irányt Francoise Clercen
REUTERS/Bea Martinez

FC BARCELONA – OLYMPIQUE LYON 3-0

A Barcelonának továbbra is jól megy francia csapatok ellen. Frank Rijkaard együttese annak tudatában készült a szerda esti, Olympique Lyon elleni mérkőzésére, hogy az utóbbi három alkalommal mindig legyőzte aktuális gall ellenfelét.

Ez ezúttal sem történt másként, az utóbbi években a Barcelona nagy riválisát, a Real Madridot rendre megleckéztető Lyonnak semmi esélye nem volt a gránátvörös-kékek ellen.

Ezzel egyébként megszakadt a francia bajnok hat mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata a hispániai csapatok ellen.

A Barcelona tetszetős, ötletes támadójáttékot mutatott be, sztárjai – elsősorban Ronadinho, Messi, Henry – többször is macska-egér játékot űztek a lyoniakkal.

Az első hazai helyzetre a 7. percig kellett várni (Henry csak centikkel maradt le Abidal beadásáról), de aztán jöttek futószalagon a lehetőségek.

A 17. percben Ronaldinho elől mentett parádés becsúszással Squillaci, de négy perccel később már nem volt kegyelem.

A gól Messit dicséri, aki élesen középree lőtte a labdát, és a kétségbeesetten menteni igyekvő Francois Clerc a saját kapujába rúgta a labdát (1-0).

A gól után is a Barca maradt abszolút fölényben, Messi nemsokára elszórakozott egy bődületesen nagy ziccert is.

A szünet után egy időre visszavett a tempóból Rijkaard csapata, ám miután a Lyon is többet támadott, megint egyre több lehetőség adódott a katalánok előtt.

Messi ismét elrontott egy ziccert, Henry és Iniesta lövésénél Vercoutre bravúrjaira volt szükség, hogy elkerülje a gólt a Lyon.

Nem sikerült azonban kihúzniuk a lefújásig, mert a 83. percben Messi feltette a koronát aznapi teljesítményére. Az argentin csatár találata előtt Deco remek labdát adott Iniestának, aki a gólpasszt jegyezte (2-0).

A végén a csereként beállt fiatal mexikói tehetség, Giovani dos Santos is feliratkozhatot volna a góllövőlistára, de ziccerben elbizonytalanodott, így a lövése után kipattanó labdát Henrynak kellett a hálóba pofoznia (3-0).

Az Arsenaltól igazolt francia csatárnak tétmeccsen ez volt az első találata a katalánok színeiben.

RANGERS (skót) – VFB STUTTGART (német) 2-1

Glasgowban kiegyenlített első félidő után a Stuttgart az 56. percben a spanyol nevű, de német Mario Gómez révén jutott előnyhöz, azonban a 62. percben Charles Adam egyenlített (1-1).

A 75. percben Fernando Meira vitte le a földre Huttont, a büntetőt Darcheville lőtte be (2-1).

A Rangers az utóbbi 21, német csapat ellen lejátszott hazai mérkőzésén csak egyszer kapott ki. A Stuttgart egymás után ötödször is vereséget szenvedett skóciai vendégszereplése alkalmával.