MTI 2019.04.09 19:48 Frissítve: 2019.04.09 20:01

Vivicittá: csaknem 30 ezer nevezőt várnak a szervezők

Csaknem 30 ezer nevezőre számítanak a szervezők a szombaton és vasárnap sorra kerülő 34. Telekom Vivicittá városvédő futáson, melynek rajtja és befutója ezúttal is a hagyományos helyszínen, a Margitszigeten lesz.

Kocsis Árpád versenyigazgató az M1 aktuális csatorna Ma este című műsorában kedden azt mondta, az előzetes nevezések alapján 1400-an lesznek azok, akik először teljesítik majd a félmaratonit, és közülük a nők lesznek nagyobb létszámban.

„Általános tendencia az utóbbi években, hogy a részt vevő hölgyek száma folyamatosan emelkedik, néhány évvel ezelőtt még csak az indulók 15-20 százaléka volt nő, ez mostanra pozitív irányba változott” – jelentette ki Kocsis Árpád, aki azt is elmondta, hogy több mint tízezer nézőre számítanak a hétvégi eseményen. Hozzátette, hogy minden célba érkező emlékérmet kap a szervezőktől.

A rajt a Margitszigeten lesz, a félmaratoni útvonala a Duna két partján, a pesti és budai rakpartokon vezet majd, a célt pedig szintén a Margitszigeten alakítják ki.

2020.02.10 08:11:30

Atlétika VINCZE SZABOLCS

„Legyen jó napod, öreg! De azért ne túl jó” – üzente a verseny előtt az eddigi rekorder. Túl jó lett.

2020.02.04 18:33:03

A 83. AIPS-kongresszus díjátadó ünnepségének egyik műsorvezetője volt az olimpiai bajnok hármasugró.