Universiade: lekerült a teher – Baji most már győzni szeretne

MTI MTIMTI MTI
2017.08.08. 14:24
A friss világbajnoki bronzérmes Baji Balázs a dobogó tetejére szeretne állni a jövő héten kezdődő tajpeji Universiadén.

„Az Universiadéval elsősorban az volt a célom, hogy versenyezzek egy jót, és egyszer felállhassak – a kontinensbajnokságnál nagyobb világversenyen – a dobogóra. A vb-n ez teljesült, így teher nélkül állok majd rajthoz. A tajpeji cél mostantól a dobogó teteje” – mondta az Állatorvostudományi Egyetem sebészeti tanszékén dolgozó, februárban diplomázott futó, aki hétfőn nyert bronzérmet 110 méter gáton a londoni vb-n.

Az Universiadén – amint arra a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség keddi közleménye emlékeztet – 14 sportágban, asztaliteniszben, atlétikában, golfban, gyorsasági görkorcsolyában, íjászatban, cselgáncsban, kosárlabdában, ritmikus gimnasztikában, tekvondóban, teniszben, tornában, úszásban, vívásban, vízilabdában 47 felsőoktatási intézmény 141 sportolója képviseli Magyarországot.

Az egyetemisták és főiskolások legrangosabb multisport-eseményén eddig 115 arany-, 90 ezüst- és 108 bronzérmet nyertek a magyar sportolók, ezzel Magyarország a ranglista 11. helyén áll.