Iszinbajeva világbajnokként búcsúzott(?) Moszkvában - napi összefoglaló

2013.08.13. 20:52
Iszinbajeva nagyot ünnepelt a siker után (Fotó: Reuters)
Jelena Iszinbajeva örömtáncot járt a moszkvai atlétikai világbajnokságon, miután az orosz rúdugró klasszis aranyérmet nyert saját közönsége előtt – és valószínűleg ezzel búcsúzott a sportágtól. Az amerikai Lashawn Merritt simán megverte a mezőnyt 400 méteren, míg a diszkoszvető Robert Harting zsinórban harmadik világbajnoki aranyérmét szerezte meg.

NŐI RÚDUGRÁS

Az orosz Jelena Iszinbajeva diadalmaskodott női rúdugrásban 4.89 méteres eredményével.

A kétszeres ötkarikás bajnok Iszinbajeva – akinek vélhetően ez volt az utolsó versenye – pályafutása harmadik világbajnoki címét szerezte. A 31 éves világcsúcstartó egyedüliként vitte át a 4.89 méteres magasságot, ezzel megelőzte az olimpiai bajnok amerikai Jennifer Suhrt és a világ idei legjobb eredményével büszkélkedő kubai Yarisley Silvát (mindkettő 4.82 m).

Az orosz sztár – aki a végén sikertelenül próbálkozott az 5.07 m-es világrekorddal – korábban azt mondta, hogy a hazai rendezésű vb után gyermeket szeretne vállalni, és egyelőre felettébb kérdéses, hogy később visszatér-e a pályára.

FÉRFI 400 MÉTER

Az amerikai LaShawn Merritt megnyerte a 400 méteres síkfutás döntőjét, miután egyéni csúcsát megdöntve 43.74 másodperc alatt teljesítette a távot, és a riválisai megközelíteni sem tudták.

Merritt a 2008-as pekingi olimpián 43.75 másodperces eredménnyel lett olimpiai bajnok 400 méteren, és azóta nem tudta felülmúlni egyéni legjobbját, de ez most sikerült neki.

FÉRFI 800 MÉTER

A 800 méteres síkfutás döntőjét az etióp Mohammed Aman nyerte meg az amerikai Nick Symmonds és a dzsibuti Ayanleh Souleiman előtt.

7. Pierre-Ambroise Bosse (francia) 1:44.79
8. Abdulaziz Ladan Mohammed (szaúd-arábiai)

NŐI 3000 MÉTER

A 3000 méteres akadályfutás fináléjának első hat helyét kenyai és etióp futók szerezték meg: a kenyai Milcah Chemos Cheywa a világ idei legjobbját futva győzött, megelőzve az egyéni csúcsát megdöntő honfitársát, Lidya Chepkuruit.

HÉTPRÓBA

Zsivoczky-Farkas Györgyi az idei legjobbját futotta 2:15.28 perccel 800 méteren a moszkvai atlétikai világbajnokság hétpróbájának záró számában, amiért 889 pontot kapott, s összesítésben a 15. helyen végzett.

Az aranyérmet a tavalyi olimpián csak tizedikként záró ukrán Hanna Melnicsenko szerezte meg Brianne Theisen Eaton előtt, a harmadik Dafne Schippers lett – érdekesség, hogy Londonban is a kanadai és a dán zárt mögötte, a 11. és a 12. helyen. Tegyük hozzá, az olimpián előttük végző kilenc versenyzőből csak három indult el, de ők a vert mezőnyben végeztek (köztük az orosz Krisztina Szavickaja is, akinek nem segített a hazai pálya, az utolsó számban el sem indult).

NŐI 20 KM GYALOGLÁS

Kettős orosz siker született a moszkvai atlétikai világbajnokságon női 20 kilométeres gyaloglásban: Jelena Lasmanova szoros küzdelemben előzte meg Aniszja Kirdjapkinát, a harmadik helyen a kínai Liu Hong végzett.

A hármas orosz siker is nagyon közel volt, csakhogy Vera Szokolovát ötszáz méterrel a cél előtt kizárták. A stadionban volt a kizáráson kívül is némi kavarodás, mert Lasmanova kétszer is majdnem elnézte a célvonalat – 400, és 200 méterrel a vége előtt. Madarász Viktória idei legjobbjával a 37. helyen zárt. A juniorként magyar csúcstartó, de már spanyolként versenyző Takács Júlia a kilencedik helyen ért célba.