Gyémánt Liga: Márton Anita második lett Párizsban

MTI MTIMTI MTI
2017.07.01. 20:58
Márton Anita Párizsban második lett, de a pontversenyt megnyerve jutott be a döntőbe (Fotó: AFP)
Márton Anita a második helyen végzett súlylökésben az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat szombati, párizsi versenyén.

Az olimpiai bronzérmes, fedett pályás Európa-bajnok magyar sportoló a viadal honlapja szerint negyedik dobásával érte el legjobb eredményét, a 18.48 métert. Mind a hat kísérlete érvényesre sikerült, és az első kivételével mindegyik 18 méternél nagyobb volt.

Az első helyet a kínai Kung Li-csiao szerezte meg 19.14 méterrel.

A 25 pontos Márton Anita nyerte meg a négyállomásos szakági pontversenyt, azaz magabiztosan jutott be az augusztus végi, zürichi nyolcas döntőbe.

A párizsi verseny másik magyar résztvevőjének, Baji Balázsnak nem volt szerencséje, ugyanis 110 méter gáton az erősebb futamba került, és 13.28 másodperces eredményével a hatodik helyen ért célba. A második előfutamban ez az idő döntős helyezést ért volna, így azonban az országos csúcstartó Baji egy századdal lemaradt a nyolcas fináléról.

A döntőt némi meglepetésre a 13.05 másodperccel egyéni legjobbját futó jamaicai Ronald Levy nyerte meg. A világbajnok orosz Szergej Subenkov negyedikként, a tavaly Rióban olimpiai aranyérmes jamaicai Omar McLeod pedig hetedikként ért célba.

Utóbbi két versenyző – a magyar csúcstartó Bajival együtt – ott lesz a rajtnál a keddi, székesfehérvári Gyulai István Memorial-Atlétikai Magyar Nagydíjon is.