Gyémánt Liga: Baji Balázs ötödik 110 méter gáton

MTI MTIMTI MTI
2016.08.25. 22:03
Az Európa-bajnoki második Baji Balázs az ötödik helyen végzett 110 méter gáton az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat lausanne-i viadalán, csütörtökön.

A verseny honlapja szerint a számot az olimpiai ezüstérmes spanyol Orlando Ortega nyerte a riói bajnok jamaicai Omar McLeod előtt egy századmásodperccel. A harmadik – akárcsak az ötkarikás játékokon – a francia Dimitri Bascou lett.

Az olimpiai bronzérmes súlylökő, Márton Anita az ötödik helyen végzett, az első helyen a pekingi és londoni ötkarikás játékokon aranyérmes új-zélandi Valerie Adams zárt utolsó, hatodik kísérletével (19.94 méter) a riói olimpiai bajnok amerikai Michelle Carter (19.49) előtt.

Az olimpiai hetedik helyezett diszkoszvető, Kővágó Zoltán a harmadik lett, a számot a belga Philip Milanov nyerte. Az olimpia dobogósainak ezúttal nem ment jól: a Rióban aranyérmes német Christoph Harting most negyedik, az ezüstérmes lengyel Piotr Malachowski hatodik, a bronzérmes német Daniel Jasinski pedig a kilencedik volt.