nemzetisport.hu 2013.08.13 18:47 Frissítve: 2015.02.09 03:58

Atlétikai vb: Zsivoczky-Farkas a 15. helyen zárt hétpróbában

Zsivoczky-Farkas Györgyi az idei legjobbját futotta 2:15.28 perccel 800 méteren a moszkvai atlétikai világbajnokság hétpróbájának záró számában, amiért 889 pontot kapott, s összesítésben a 15. helyen végzett.

Zsivoczky-Farkas futamában az ötödikként ért célba.

Az aranyérmet a tavalyi olimpián csak tizedikként záró ukrán Hanna Melnicsenko szerezte meg Brianne Theisen Eaton előtt, a harmadik Dafne Schippers lett – érdekesség, hogy Londonban is a kanadai és a dán zárt mögötte, a 11. és a 12. helyen. Tegyük hozzá, az olimpián előttük végző kilenc versenyzőből csak három indult el, de ők a vert mezőnyben végeztek (köztük az orosz Krisztina Szavickaja is, akinek nem segített a hazai pálya, az utolsó számban el sem indult).

Atlétika N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. Az atlétika és a futball törvénye nem összevethető, ám az emlékezetes tett következménye itt is ugyanúgy képes befolyásolni életeket, sőt – mivel a foci nehezebben mérhető, a reá IRÁNYUló figyelem MEG túltesz mindenen – TALÁN még inkább.

2019.03.03 23:06:13

Atlétika VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Márton Anita immár ötödik éve minden világversenyről éremmel tér haza.

2019.03.03 09:59:54

Atlétika VINCZE SZABOLCS (Glasgow)

A fedett pályás Eb-n induló brit gátfutó versenyről versenyre jobb formában van.

2019.02.21 09:41:51

A magyar súlylökő ismét címvédőként indul a fedett pályás Európa-bajnokságon.

2019.02.15 03:04:01

Atlétika nemzetisport.hu

A 9-szeres olimpiai bajnok amerikai szupersztár gyakorló nagypapa, kétéves unokája a legjobb dolog az életében.