nemzetisport.hu 2017.08.06 22:53 Frissítve: 2017.08.07 10:14

Atlétikai vb: Kovacs ezüstérmes; görög arany női rúdugrásban

Az olimpiai és Európa-bajnoki címvédő görög Katerina Sztefanidi nyerte meg a női rúdugrást a Londonban zajló atlétikai világbajnokságon. Férfi súlylökésben az új-zélandi Tomas Walsh diadalmaskodott.

Katerina Sztefanidi tavaly a riói olimpián és az amszterdami Eb-n is aranyérmet szerzett (idén pedig fedett pályán is Európa-bajnok lett), így nem meglepetés, hogy éremgyűjteményébe bekerült egy vb-arany is. A 27 éves görög atléta a világ idei legjobbjával, 491 centiméterrel diadalmaskodott, a második az amerikai Sandi Morris, a harmadik a venezuelai Robeilys Peinado lett.

Férfi súlylökésben a riói bronzérmes új-zélandi Tomas Walsh volt a legjobb. A 22.03 méteres győztes lökést az utolsó próbálkozására mutatta be – igaz, 21.75-tel már addig is vezetett –, a második helyen az amerikai Joe Kovacs végzett, aki a tavalyi olimpián szintén ezüstérmes lett.

Atlétika LÁNDORI BALÁZS

Wladyslaw Kozakiewicz világcsúccsal nyert a moszkvai játékokon – aztán csinált még valamit.

2020.10.21 22:32:44

Atlétika CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Meddig lehet az emberi agyat és akaratot folyamatosan halogató üzemmódban tartani? Meddig lehet abban a tudatállapotban tervezgetni felkészülést és formaidőzítést, amelyet a korábbi évtizedek alakítottak, illetve építették köré a versenynaptárt?

2020.10.06 23:56:56

Atlétika MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Senki sem tilt meg most szigorúbb házirendet a sportklubokban, egyetlen sportembernek sincs ott a kés a nyakán, hogy márpedig bulizni kell menni – és a sor folytatható. Pusztán az a kérdés, mennyit vagy hajlandó áldozni azért, hogy a legnagyobb célod elérd?

2020.09.18 23:32:24

Atlétika VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Kármentésbe fordult a szabadtéri szezon, mégis elképesztő eredmények jöttek ki belőle.