HIRDETÉS
HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2016.01.06 11:51 Frissítve: 2016.11.09 16:51

ATLÉTIKAI EURÓPA-BAJNOKSÁG, AMSZTERDAM, 2016. JÚLIUS 6–10.

A július 6–10. között sorra kerülő 23. atlétikai Európa-bajnokság helyszíne az amszterdami Olimpiai Stadion. Mint ismert, nemzetközi eltiltásuk miatt az orosz atléták nem állhatnak rajthoz. Íme, a program és a magyar indulók!

HIRDETÉS

 

1. VERSENYNAP, JÚLIUS 6., SZERDA

Délelőtti és kora délutáni program
10.45 és 12.20: női kalapácsvetés, selejtező (Orbán Éva, Fertig Fruzsina)
10.50: tízpróba, 100 m
11.05: női magasugrás, selejtező (Szabó Barbara)
11.40: női 100 m gát, előfutamok (Kerekes Gréta, Kozák Luca, Juhász Lilla)
11.45: tízpróba, távolugrás
12.00: női diszkoszvetés, selejtező
12.10: női 200 m, előfutamok
12.40: férfi 100 m, előfutamok (Sipos János)
13.05: férfi távolugrás, selejtező
13.10: női 400 m, előfutamok
13.25: tízpróba, súlylökés
13.35: férfi 400 m, előfutamok
14.00: IPC-versenyszám: férfi és női diszkoszvetés

Délutáni és esti program
15.30: tízpróba, magasugrás
17.05: férfi gerelyhajítás, selejtező (Rivasz-Tóth Norbert)
17.05: férfi 400 m gát, előfutamok (Koroknai Tibor)
17.30: női 200 m, elődöntő
17.50: férfi rúdugrás, selejtező
17.55: férfi 3000 m akadály, előfutamok
18.25: női 800 m, előfutamok (Kéri Bianka)
18.40: női távolugrás, selejtező
18.55: női 10 000 m, döntő
19.10: női súlylökés, selejtező (Márton Anita)
19.35: tízpróba, 400 m

2. VERSENYNAP, JÚLIUS 7., CSÜTÖRTÖK

Délelőtti és kora délutáni program
10.00: tízpróba, 110 m gát
10.05: női rúdugrás, selejtező
10.50: tízpróba, diszkoszvetés
11.10: férfi hármasugrás, selejtező
11.20: férfi 200 m, előfutamok (Pásztor Gábor)
12.00: női gerelyhajítás, selejtező (Szilágyi Réka)
12.05: férfi 800 m, 1. forduló
12.45: női 100 m, előfutamok (Nguyen Anasztázia)
13.15: tízpróba, rúdugrás

Délutáni és esti program
16.15: tízpróba, gerelyhajítás
16.15: férfi 400 m gát, elődöntő
16.35: férfi diszkoszvetés, selejtező (Kővágó Zoltán, Huszák János, Szikszai Róbert)
16.45: férfi 400 m, elődöntő
17.05: női súlylökés, döntő (Márton Anita)
17.10: női 100 m gát, elődöntő
17.30: női magasugrás, döntő (Szabó Barbara)
17.35: női 400 m, elődöntő
18.00: férfi 100 m, elődöntő (Sipos János)
18.20: férfi távolugrás, döntő
18.25: férfi 1500 m, 1. forduló (Kazi Tamás, Kovács Benjámin)
18.35: férfi gerelyhajítás, döntő
18.50: női 800 m, elődöntő (Kéri Bianka)
19.10: női 200 m, döntő
19.20: tízpróba, 1500 m
19.40: női 100 m gát, döntő
19.50: férfi 100 m, döntő

3. VERSENYNAP, JÚLIUS 8., PÉNTEK

Kora délutáni program
12.15: hétpróba, 100 m gát (Zsivoczky-Farkas Györgyi, Krizsán Xénia)
12.30 és 13.50: férfi kalapácsvetés, selejtező (Pásztor Bence, Hudi Ákos)
12.55: férfi 110 m gát, előfutamok (Szűcs Valdó)
13.00: hétpróba, magasugrás (Zsivoczky-Farkas Györgyi, Krizsán Xénia)
13.10: női hármasugrás, selejtező
13.30: női 3000 m akadály, 1. forduló (Kácser Zita, Gyürkés Viktória)
14.15: női 400 m gát, előfutamok

Esti program
18.05: hétpróba, súlylökés (Zsivoczky-Farkas Györgyi, Krizsán Xénia)
18.10: női kalapácsvetés, döntő
18.15: női 1500 m, 1. forduló
18.35: férfi 800 m, elődöntő
18.50: férfi 200 m, elődöntő
19.10: férfi rúdugrás, döntő
19.15: női 100 m, elődöntő
19.20: női távolugrás, döntő
19.40: férfi 400 m gát, döntő
19.50: férfi 400 m, döntő

20.00: hétpróba, 200 m (Zsivoczky-Farkas Györgyi, Krizsán Xénia)
20.15: női diszkoszvetés, döntő
20.25: női 400 m, döntő
20.35: férfi 200 m, döntő
20.45: férfi 10 000 m, döntő
21.25: férfi 3000 m akadály, döntő
21.45: női 100 m, döntő

4. VERSENYNAP, JÚLIUS 9., SZOMBAT

Délutáni program
13.00: hétpróba, távolugrás (Zsivoczky-Farkas Györgyi, Krizsán Xénia)
13.05: férfi súlylökés, selejtező
13.55: női 4x400 m, 1. forduló
14.10: férfi magasugrás, selejtező
14.20: hétpróba, gerelyhajítás (Zsivoczky-Farkas Györgyi, Krizsán Xénia)
14.25: férfi 4x400 m, 1. forduló
IPC-versenyszámok
14.50: női 100 m, T34
15.00: férfi 100 m, T34
15.05: férfi távolugrás, T42/44
15.15: férfi 800 m, T54
15.25: férfi 100 m, T37
15.40: női 1500 m, T54
15.50: női 200 m, T43/44

Esti program
18.45: női gerelyhajítás, döntő
19.15: férfi 110 m gát, elődöntő (Baji Balázs, Szűcs Valdó)
19.20: női rúdugrás, döntő
19.40: férfi 4x100 m váltó, 1. forduló
19.45: férfi hármasugrás, döntő
20.00: női 4x100 m váltó, 1. forduló (Magyarország)
20.20: női 400 m gát, elődöntő
20.35: férfi diszkoszvetés, döntő (Kővágó Zoltán)
20.45: hétpróba, 800 m (Zsivoczky-Farkas Györgyi, Krizsán Xénia)
21.05: női 5000 m, döntő
21.30: férfi 110 m gát, döntő
(Baji Balázs)
21.40: női 800 m, döntő
21.50: férfi 1500 m, döntő

5. VERSENYNAP, JÚLIUS 10., VASÁRNAP

Délelőtti program
09.30: női félmaratoni
(Papp Krisztina, Erdélyi Zsófia)
09.50: férfi félmaratoni
(Józsa Gábor)

Délutáni és esti program
17.00: férfi magasugrás, döntő
17.05: női 400 m gát, döntő
17.10: férfi kalapácsvetés, döntő
17.15: női 3000 m akadály, döntő
17.25: női hármasugrás, döntő
17.30: férfi súlylökés, döntő
17.35: női 4x100 m váltó, döntő
17.45: női 1500 m, döntő
17.55: férfi 4x100 m váltó, döntő
18.10: férfi 5000 m, döntő
18.30: férfi 800 m, döntő
18.40: női 4x400 m váltó, döntő
18.50: férfi 4x400 m váltó

AZ ATLÉTIKAI EB-N INDULÓ MAGYAR CSAPAT
FÉRFIAK

Sipos János (100 m), Pásztor Gábor (200 m), Kazi Tamás (1500 m), Kovács Benjámin (1500 m), Józsa Gábor (félmaraton), Baji Balázs (110 m gát), Szűcs Valdó (110 m gát), Koroknai Tibor (400 m gát), Kővágó Zoltán (diszkosz), Huszák János (diszkosz), Szikszai Róbert (diszkosz), Pásztor Bence (kalapács), Hudi Ákos (kalapács), Rivasz-Tóth Norbert (gerely)

NŐK
Kéri Bianka (800 m), Papp Krisztina (félmaratoni), Erdélyi Zsófia (félmaratoni), Kerekes Gréta (100 m gát, 4x100 m), Kozák Luca (100 m gát, 4x100m), Juhász Lilla (100 m gát, 4x100m), Kácser Zita (3000 m akadály), Gyürkés Viktória (3000 m akadály), Szabó Barbara (magas), Márton Anita (súly), Orbán Éva (kalapács), Fertig Fruzsina (kalapács), Szilágyi Réka (gerely), Zsivoczky-Farkas Györgyi (hétpróba), Krizsán Xénia (hétpróba), Nguyen Anasztázia (4x100m, 100 m), Kaptur Éva (4x100m), Schmelcz Vivien Fanny (4x100 m) 

HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.12.09 22:53:00

Atlétika CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Az atlétika örök és felülmúlhatatlan, a természetes mozgásokkal kapcsolatos gyermeki álmaink legvalószínűbbnek tetsző megtestesítője.

2018.12.06 11:41:04

Atlétika VINCZE SZABOLCS (Monte-Carlo)

„Atlétáink öt éven át semmi másra sem fognak készülni, csak arra, hogy ott lehessenek.”

2018.12.04 23:47:33

Atlétika L. PAP ISTVÁN

NS-VÉLEMÉNY. A vizes vb óta tudjuk, hogy a makett sem feltétlenül kevés.

2018.11.23 14:14:22

Atlétika SZALAY PÉTER

„Gyorsan hatott, és nekem akkor pontosan arra volt szükségem, hogy kiszakadjak a valóságból.”

2018.11.14 22:43:57

Atlétika MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Hogy önmagában Johnson lebukása mekkora esemény volt, annak érzékeltetésére, megemlíteném: a Reuters hírügynökség egy összefoglalójában azt írta, „…ez a nap változtatta meg az olimpiát és a sportot – örökre”.

HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS