Atlétikai Eb: döntőbe jutott a kalapácsvető Orbán Éva

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.06.29. 13:17
Címkék
Orbán Éva a negyedik helyen zárt selejtezőcsoportjában, és összesítésben a nyolcadik eredménnyel bejutott a kalapácsvetés döntőjébe a Helsinkiben zajló atlétikai Európa-bajnokságon.  

Az A-csoportban Orbán 67.72 méterrel kezdett, majd a rontott második dobása után utolsóra 67.89-re javított – az Eb honlapja szerint. A B-csoportban később négyen dobtak nagyobbat nála, így biztosan került be a szombati, 12 versenyzőt felvonultató fináléba.

A selejtező legnagyobb meglepetését a világcsúcstartó (79.42 m) Betty Heidler kiesése jelentette. A német sportoló csupán 65.06 méterre volt képes ezúttal.

Pénteken további öt magyar érdekelt az Eb-n: Farkas Györgyi a hétpróbázók első napi számaiban szerepel, míg Kaptur Éva a női 200 méter első előfutamában indul. Az esti programban Márton Anita a női, Kürthy Lajos pedig a férfi súlylökés döntőjében áll dobókörbe, míg Deák Nagy Marcell a férfi 400 m fináléjában fut majd.

Korábban Kővágó Zoltán a második legjobb eredménnyel (65.99 m) bejutott a férfi diszkoszvetők szombati fináléjába.

Legfrissebb hírek

NOB: először választottak be iráni nőt a tagságba

Egyéb egyéni
16 perce

Két ötödik helyezés a zágrábi UWW-rangsorverseny első napján

Birkózás
18 perce

Juhász Dorka dupla duplával vezette győzelemre a Galatasarayt az Euroligában

Kosárlabda
18 perce

Az ETO Szombathelyen, az FTC Mosonmagyaróváron aratott magabiztos győzelmet a női kézi NB I-ben

Kézilabda
29 perce

Milánó 2026: kapust cseréltek a címvédő finn hokisok

Téli olimpia 2026
31 perce

Izraelé a hetedik hely a női vízilabda Eb-n

Vízilabda
31 perce

Későn jött a horvát gól, Spanyolország az első döntős a futsal Eb-n

Minden más foci
1 órája

„Már az elején tudtam, hogy a Salzburgot választom” – Szoboszlai Dominik útját járná be Redzic Damir

Légiósok
1 órája
Ezek is érdekelhetik