Atlétika: Zahorán nyert Zeilben, kenyai tarolás Athénban

MTI MTIMTI MTI
2014.11.09. 16:39
A férfiaknál és a nőknél is csak kenyaiak álltak dobogóra a vasárnapi Athén Marathonon, míg a németországi Zeilben rendezett hegyi maratoni futóversenyt Zahorán Ádám nyerte meg.

A férfiak között Athénban Felix Kipchirchir Kandie győzött 2:10:37 órás pályacsúccsal. Második helyen Raymond Kimutai Bett végzett 2:12:34-gyel, míg Josphat Kiptanui Chobei 2:15:38-cal lett harmadik. A női mezőnyben Naomi Jepkogei Maiyo 2:41:06 órával volt a leggyorsabb.

Zahorán Ádám 2:50:37 óra alatt teljesítette a 42.2 kilométeres, 840 méter szintkülönbséggel nehezített pályát, azonban neki a felvezető kerékpáros egyik téves jelzése miatt csaknem két kilométerrel és 200 méter szintkülönbséggel többet kellett megtennie.