Atlétika: világcsúcs született az emírségekbeli női félmaratonin

MTI MTIMTI MTI
2020.02.21. 09:56
Az etióp Ababel Yeshaneh megdöntötte a női félmaratoni futás világcsúcsát: 1:04:31 órás eredménnyel nyerte meg a Rász el-Haimában rendezett utcai viadalt.

A második helyen a maratoni táv rekordere, a kenyai Brigid Kosgei végzett 1:04:49-cel, ami ugyancsak jobb a szintén kenyai Joyciline Jepkosgei 2017-ben, Valenciában elért 1:04:51-gyes eddigi rekordjánál.

A nemzetközi szövetség beszámolója szerint az Egyesült Arab Emírségekben rendezett pénteki verseny csaknem 21.1 kilométeres távjának elején Kosgei diktálta a tempót és csak Yeshaneh tudta vele tartani a lépést. Utóbbi 15 kilométer megtétele után állt az élre és fokozatosan elhúzott ellenfelétől.

„Nem is képzeltem ilyen eredményt. Világcsúcstartó vagyok!” – lelkendezett a győztes.

A férfiaknál a kenyai Kibiwott Kandie nyert 58:58 perces eredménnyel, 18 másodperccel megelőzve honfitársát, Alexander Mutisót.