MTI 2016.03.11 14:41 Frissítve: 2016.03.11 15:01

Atlétika: újabb női 60 gátas a fedett pályás vb-csapatban

A gátas Kozák Luca is indulhat a jövő csütörtökön kezdődő portlandi fedett pályás atlétikai világbajnokságon.

Spiriev Attila sportigazgató pénteken az MTI-nek elmondta: a nemzetközi szövetség (IAAF) arról tájékoztatta a magyar szövetséget (MASZ), hogy a nevezések összesítése után néhány számban az idei világranglista eredményeit figyelembe véve meghívnak még versenyzőket.

Így kapott részvételi lehetőséget korábban a 60 m gáton magyar bajnok Kerekes Gréta, most pedig kiderült, hogy a fedett ob-n mögötte második 19 éves Kozák Luca is utazhat az Egyesült Államokba.

A junior Eb-ezüstérmes debreceni futó az ob-n 8.23 másodperccel ért célba, ezzel megdöntötte Siska Xénia 1979-es utánpótlás csúcsát.

Vele hatfősre bővült a magyar vb-csapat. Korábban Baji Balázs (60 m gát), Márton Anita (súly), Kerekes Gréta (60 m gát), Nguyen Anasztázia (60 m) és Zsivoczky-Farkas Györgyi (ötpróba) részvétele vált biztossá.

2020.02.10 08:11:30

Atlétika VINCZE SZABOLCS

„Legyen jó napod, öreg! De azért ne túl jó” – üzente a verseny előtt az eddigi rekorder. Túl jó lett.

2020.02.04 18:33:03

A 83. AIPS-kongresszus díjátadó ünnepségének egyik műsorvezetője volt az olimpiai bajnok hármasugró.