MTI 2015.07.10 18:38 Frissítve: 2015.07.10 20:22

Atlétika: olimpiai kvóta hétpróbában az U23-as Eb-n

A hétpróbázó Krizsán Xénia olimpiai kvótát szerzett, miután a tallinni U23-as atlétikai Európa-bajnokságon teljesítette a riói szereplés kivívásához előírt 6200 pontos szintet: 6303 pontjával ráadásul aranyérmes lett.

A Budapest Honvéd hétpróbázója előtt 12 éve nyertek magyarok aranyérmet az U23-as kontinensviadalon: 2003-ban a kalapácsvető Pars Krisztián – London olimpiai bajnoka –, valamint a futó Papp Krisztina (10 000 méter) diadalmaskodott.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint Tallinnban a kalapácsvető Pásztor Bence (VEDAC) 74.06 méteres dobással megszerezte a bronzérmet. Ugyancsak harmadik lett a diszkoszvetõ Szikszai Róbert
(Nyíregyházi SC) 58.82 méterrel.

Női 100 méteren Nguyen Anasztázia (Bp. Honvéd) úgy végzett az ötödik helyen 11.75 másodperccel, hogy két tizeddel maradt le a dobogóról.

2018.11.14 22:43:57

Atlétika MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Hogy önmagában Johnson lebukása mekkora esemény volt, annak érzékeltetésére, megemlíteném: a Reuters hírügynökség egy összefoglalójában azt írta, „…ez a nap változtatta meg az olimpiát és a sportot – örökre”.

2018.09.11 12:52:40

Atlétika LIPICZKY ÁGNES

„Tudom, hogy sok hibával élem az életem, de, mondjuk, egyben biztos vagyok: sosem amfetaminoztam.”

2018.08.12 10:31:19

Atlétika VINCZE SZABOLCS

Hét év után tért vissza Magyarországra a világklasszis amerikai hármasugró.

2018.08.12 00:12:52

NS–VÉLEMÉNY. Van a kontinens-viadalon egy stabil döntősünk az egyik legnehezebb versenyszámban.

2018.08.08 16:27:44

Atlétika VINCZE SZABOLCS (BERLIN)

Újdonsült Eb-érmesünknél nem áll meg az élet, máris azon morfondírozik, mit kellett volna másképp csinálnia.