MTI 2015.07.10 18:38 Frissítve: 2015.07.10 20:22

Atlétika: olimpiai kvóta hétpróbában az U23-as Eb-n

A hétpróbázó Krizsán Xénia olimpiai kvótát szerzett, miután a tallinni U23-as atlétikai Európa-bajnokságon teljesítette a riói szereplés kivívásához előírt 6200 pontos szintet: 6303 pontjával ráadásul aranyérmes lett.

A Budapest Honvéd hétpróbázója előtt 12 éve nyertek magyarok aranyérmet az U23-as kontinensviadalon: 2003-ban a kalapácsvető Pars Krisztián – London olimpiai bajnoka –, valamint a futó Papp Krisztina (10 000 méter) diadalmaskodott.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint Tallinnban a kalapácsvető Pásztor Bence (VEDAC) 74.06 méteres dobással megszerezte a bronzérmet. Ugyancsak harmadik lett a diszkoszvetõ Szikszai Róbert
(Nyíregyházi SC) 58.82 méterrel.

Női 100 méteren Nguyen Anasztázia (Bp. Honvéd) úgy végzett az ötödik helyen 11.75 másodperccel, hogy két tizeddel maradt le a dobogóról.

2019.07.19 19:47:48

Atlétika VINCZE SZABOLCS

A televízió képernyőjét fényképezte le, így tanulta meg a forradalmi Fosbury-flopot.

2019.07.12 09:18:20

A keddi Gyulai Memorial egyik sztárja Ramil Guliyev, a világ- és Európa-bajnok azeri-török sprinter volt.

2019.07.10 23:47:33

Atlétika CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Ahogy az illik egy, a nemzetközi atlétikai versenynaptárban egyre előkelőbb helyet elfoglaló viadalhoz. Amelyet minden pillanatban beleng a névadó Gyulai István emléke.

2019.07.05 19:55:17

Atlétika JOCHA KÁROLY

Magasugró akart lenni, váltófutásban is országos bajnok lett, és Európa legjobbja távolugrásban.