MTI 2014.03.23 22:23 Frissítve: 2015.03.04 01:46

Atlétika: Minczér és Kálovics nyerte a mezei futó ob-t

A férfiaknál Minczér Albert, a nőknél pedig Kálovics Anikó nyerte a mezei futó országos bajnokságot.

A vasárnapi, budapesti viadalon Minczér jól futott, s nagy fölénnyel győzött a 9000 méteres versenyen. A VEDAC olimpikon atlétája közel fél perccel előzte meg a második Kovács Tamást.
A nőknél Kálovics szintén meggyőzően futott, 20:55.91 perces idővel ért célba, 21 másodperccel az ezüstérmes Gyűrkés Viktória előtt.

Szombaton a szlovákiai Gyügyön rendezett rangos nemzetközi gyalogló verseny a magyar férfiak számára 50 km-es országos bajnokság is volt, melyet a nemzetközi mezőnyben 19. helyen célba ért Tokodi Dávid nyert meg 4:12:11 órás egyéni rekorddal. A nők 20 kilométeres távján Madarász Viktória a harmadik, Kovács Barbara pedig a negyedik lett.

FÉRFIAK, 9000 MÉTER
1. Minczér Albert (VEDAC) 27:38.13 perc
2. Kovács Tamás (VEDAC) 28:07.88
3. Tóth László (Buda-Cash Békéscsabai AC) 28:16.13

2019.10.18 21:20:47

Atlétika BERTA MIHÁLY

ALAPVONAL. S azt már csak egészen halkan mondom, hogy ha Biles az elkövetkező alig egy év alatt brutálisan ráfeküdne a felemás korlátra, akkor...

2019.10.16 22:24:16

Atlétika MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. A BSI három legnagyobb versenye 2.32 milliárd forintot tett hozzá 2015-ben a GDP-hez. Tavaly a 20 ezernél több külföldi látogató 70 ezernél több vendégéjszakát töltött el nálunk, ráadásul több mint 70 százalékuk öt éven belül vissza is akar térni, így nem túlzás futóturizmus kialakulásáról beszélni.