MTI 2019.01.26 23:17 Frissítve: 2019.01.26 23:29

Atlétika: Márton Anita negyedikként zárt Bostonban

A súlylökő Márton Anita a negyedik helyen végzett a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) fedett pályás versenysorozatának első, bostoni állomásán.

A magyar dobóatléta féléves kihagyás után múlt szombaton tért vissza, és Eb-szintet jelentő 17.22 méteres eredménnyel kezdte a fedett pályás szezont. A mostani megméretésen ennél közel fél méterrel nagyobbat, 17.71 métert ért el, ami a viadal honlapja szerint a negyedik helyhez volt elég. A versenyt az amerikai Maggie Ewen nyerte 19.28 méterrel.

Az olimpiai bronzérmes Márton Anita az IAAF sorozatának további két olyan állomásán, Torunban és Düsseldorfban is indul majd, melyeken rendeznek női súlylökést.

A szabadtéri világbajnokságon ezüst-, fedett pályás vb-n pedig aranyérmes atléta combizomsérülése miatt az elmúlt fél évben nem versenyezhetett. Jelenleg a március elején Glasgow-ban sorra kerülő fedett pályás Eb-re készül.

2020.01.02 00:51:29

Atlétika nemzetisport.hu

Olimpia • Fedett pályás vb • Szabadtéri Eb • Gyulai Memorial • Gyémánt Liga • Utcai futóversenyek.

2020.01.01 18:57:51

Atlétika VINCZE SZABOLCS

Az egyedülálló tripla tripla története, és a szurkolók kedvéért vállalt levezetés.

2019.12.20 20:23:20

A média mindent bevetett, hogy Usain Bolt és Justin Gatlin ellentétét kiélezze.

2019.12.17 20:56:27

Atlétika S. TÓTH JÁNOS

ALAPVONAL. Tényleg a sport szégyenpadra ültetése vezetne a prosperáló szép új világba?

2019.12.13 19:53:47

Még versenyzőtársai is a Nemzetközi Atlétikai Szövetség új szabályát kritizálták.