MTI 2018.04.08 16:02 Frissítve: 2018.04.08 16:25

Atlétika: Márton Anita a hónap európai legjobbja

A fedett pályás világbajnok és téli dobó Európa Kupa-győztes Márton Anita lett március legjobbja az Európai Atlétikai Szövetségnél (EA).

A magyar súlylökő a februári első Ivana Spanovics (szerb, távolugrás), a szintén birminghami aranyérmes Katarina Johnson-Thompson (brit, ötpróba) és Marija Laszickene (orosz, magasugrás), illetve Sandra Perkovic (horvát, diszkoszvetés) előtt végzett a szavazás élén – olvasható az európai szövetség honlapján.

Márton Anita március elején a birminghami vb-n a világ idei legjobbjával, 19.62 méterrel győzött, mellyel megjavította saját országos csúcsát, s a magyar atlétika első vb-címét szerezte meg. Egy héttel később a portugáliai Leiriában 19.12-vel nyerte meg az Európa-kupát.

A férfiaknál Johannes Vetter lett március atlétája, a német gerelyhajító 92.70 méterrel nyerte a téli dobó Európa-kupát, ami a világ idei legjobbja, s az örökranglistán a 12. eredmény.

2019.03.20 23:16:45

Atlétika N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. Az atlétika és a futball törvénye nem összevethető, ám az emlékezetes tett következménye itt is ugyanúgy képes befolyásolni életeket, sőt – mivel a foci nehezebben mérhető, a reá IRÁNYUló figyelem MEG túltesz mindenen – TALÁN még inkább.

2019.03.03 23:06:13

Atlétika VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Márton Anita immár ötödik éve minden világversenyről éremmel tér haza.

2019.03.03 09:59:54

Atlétika VINCZE SZABOLCS (Glasgow)

A fedett pályás Eb-n induló brit gátfutó versenyről versenyre jobb formában van.

2019.02.21 09:41:51

A magyar súlylökő ismét címvédőként indul a fedett pályás Európa-bajnokságon.

2019.02.15 03:04:01

Atlétika nemzetisport.hu

A 9-szeres olimpiai bajnok amerikai szupersztár gyakorló nagypapa, kétéves unokája a legjobb dolog az életében.