Atlétika: magyar győzelem a 24 órás vb-n - amerikai színekben

2015.04.13. 06:45
A magyar résztvevők: Pula Tamás, Csákány Krisztina, Veress Béla, Lubics Szilvia, Máténé Varju Edit, Vajda Anita, <br />Vágó Boglárka (álló sor balról jobbra), Lajkó Csaba, Máthé Zoltán, Török-Ilyés László (guggoló sor) <br />(Forrás: 24 órás világbajnokság magyar csapata Facebook-oldal)
Április 11-én és 12-én Torinóban gyűltek össze a világ legjobb ultrafutói, hogy összemérjék erejüket a 24 órás világ- és Európa-bajnokságon. Magyarországot 11 ultrafutó, hat férfi és öt nő képviselte.

A versenyen 42 ország 334 versenyzője vett részt, a futók egy 2000 méteres pályán haladtak 24 órán keresztül, a céljuk az volt, hogy minél több kilométert tegyenek meg a rendelkezésükre álló idő alatt. A futók dolgát nehezítette a napközbeni rendkívüli meleg, majd a hideg éjszaka, valamint a pálya is kifejezetten technikásnak volt mondható, emelkedőkkel, lejtőkkel, fordítókkal. A magyar résztvevők derekasan helyt álltak, többen megjavították eddigi egyéni legjobbjukat a versenyszámban.

A világbajnoki – és egyben Európa-bajnoki – címet a férfiaknál a német Florian Reus szerezte meg 263.889 kilométerrel, míg a hölgyeknél a magyar, de amerikai színekben versenyző Nagy Katalin diadalmaskodott, ő 244.495 kilométert futott. A nőknél az Európa-bajnoki címet a svéd Maria Jansson nyerte el 238.964 kilométerrel. Csapatban a férfiaknál az Egyesült Királyság futói lettek a világ- és Európa-bajnokok, a nőknél az Egyesült Államok lett a világbajnok, Svédország az Európa-bajnok.