Atlétika: Kimetto megcsinálta, világcsúcs a berlini maratonin

2014.09.28. 10:49
Dennis Kimetto világcsúccsal nyerte meg a berlini maratonit (Fotó: Action Images)
A kenyai Dennis Kimetto 2:02:57 órás új világcsúccsal nyerte meg a berlini maratonit. A táv történetében először végzett sportoló 2:03 óra alatt.

A 30 éves sportoló jó formában érezte magát a futás előtt, nem titkoltan világrekordra hajtott a német fővárosban.

„Ha az időjárási körülmények kedvezőek lesznek, megdönthetem a rekordot” – fogalmazott magabiztosan a viadal pénteki sajtótájékoztatóján a 30 éves atléta.

Kimetto 2012-ben 2:04:16 órás idővel második lett Berlinben, mindössze egy másodperccel beérve győztes honfitársa, Geoffrey Mutai mögött. Az afrikai hosszútávfutó tavaly a német főváros helyett Chicagóban állt rajthoz az ősszel, és 2:03:45 órával győzött, amivel csupán 22 másodperccel maradt el a szintén kenyai Wilson Kipsang világcsúcsától, amelyet a tavalyi Berlin Marathonon állított fel.

Kipsang 2:03.23-as világcsúcsa egy nap híján egy évig volt érvényben, érdekesség, hogy ennél a második helyen végző Emmanuel Mutai is jobb időt ért el.

„Nem terveztem a 2:03-on belüli időt, de menet közben éreztem, hogy ez is meglehet” – mondta a verseny után Kimetto, aki érzése szerint még tud ennél is jobb időt elérni.

A győztes afrikai atléta összesen 120 ezer eurót kapott sikeréért: 40 ezret az első helyért, 50 ezret a világrekordért, további 30 ezret pedig a 2:04 órán belüli időeredményért.

A női mezőnyben Tirfi Tsegay érte el a legjobb időt, honfitársa, a szintén etiópiai Feyse Tadese lett a második, az amerikai Shalane Flanagan pedig a harmadik.