Atlétika: Joó és Sors Tamás előtt pályacsúcs az 5vös5-ön

2013.05.10. 14:14
A versenydrukk mellett záporok is hoztak némi izgalmat az 5vös5 futóverseny indulói számára. A lelkes sportemberek immáron 24. alkalommal futották le a szokásos, kis híján 5 kilométeres távot.

Az idei sztárvendég Joó Abigél (cselgáncsozó) és Sors Tamás (paralimpikon úszó) volt, ők ketten a verseny után készségesen állták a kérdések sorát, sőt az eredményhirdetésen is segédkeztek. Az ifjúságért felelős államtitkár, Simicskó István is jelen volt a rendezvényen, de ő végül a futáson nem vett részt.

A versenyt 553-an teljesítették, ráadásul a férfi győztes a pályacsúcsot is megdöntötte. Az új rekord 14 perc 26 másodperc – Dani Áron (BKF) teljesítette ennyi idő alatt a távot.

A női kategóriában Szederkényi-Takács Andrea 17:03 perces időeredménnyel zárta elsőként a versenyt.