MTI 2011.06.15 09:56 Frissítve: 2015.03.11 01:19

Atlétika: ismét visszatér a női magasugrás olimpiai bajnoka

Tia Hellebaut, a női magasugrás olimpiai bajnoki címvédője kevesebb mint egy évvel második visszavonulása után bejelentette, hogy ismét versenyezni fog.

A 33 éves atléta mindössze négy hónapja adott életet második gyermekének, de kedden már jelezte, hogy újra ugrani fog.

Hellebaut 2006-ban szabadtéren, egy évvel később fedett pályán nyert Európa-bajnokságot magasugrásban, majd 2008 elején ötpróbában szerzett tető alatti világbajnoki címet. A szabadtéri szezonban aztán ismét visszatért a magasugráshoz, s korábbi sikerei ellenére is nagy meglepetést okozva lett aranyérmes Pekingben úgy, hogy óriási csatában, 205 centiméteres ugrással győzte le a nagy esélyes horvát Blanka Vlasicot.

Belgium első olimpiai bajnok atlétája röviddel a játékok után bejelentette, hogy terhes, és visszavonul, majd tavaly februárban visszatért. A barcelonai szabadtéri Eb-n ötödik helyen zárt, ezt követően ismét „kiszállt" a mezőnyből, mivel második gyermekével volt várandós.

2019.07.12 09:18:20

Atlétika VINCZE SZABOLCS

A keddi Gyulai Memorial egyik sztárja Ramil Guliyev, a világ- és Európa-bajnok azeri-török sprinter volt.

2019.07.10 23:47:33

Atlétika CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Ahogy az illik egy, a nemzetközi atlétikai versenynaptárban egyre előkelőbb helyet elfoglaló viadalhoz. Amelyet minden pillanatban beleng a névadó Gyulai István emléke.

2019.07.05 19:55:17

Atlétika JOCHA KÁROLY

Magasugró akart lenni, váltófutásban is országos bajnok lett, és Európa legjobbja távolugrásban.