Atlétika: ez még nem a világvége – jön a fedett pályás ob

2020.02.21. 18:39
Kerekes Gréta (balra) és Kozák Luca között nagy csata várható 60 gáton (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Kerekes Gréta eddig sorozatban négy fedett pályás országos bajnoki címet szerzett hatvan gáton, de az ötödikért váratóan hatalmasat kell küzdenie Kozák Lucával.

Szombaton és vasárnap rendezik a 46. atlétikai fedett pályás országos bajnokságot, amelyen az egyik legkiélezettebb versenyszáma várhatóan újra csak a női hatvan méteres gátfutás lesz. Az elmúlt négy évben Kerekes Gréta (Debreceni SC-SI) állhatott a dobogó legfelső fokára, de egyre keményebb csatákat vívtak klubtársával, Kozák Lucával, kettejük között tavaly már csak egyetlen századmásodperc döntött. Kerekesnek azonban nem sikerült olyan jól az idei téli időszaka, mint eddig, az idei legjobbja 8.19, míg Kozák Luca februárban újra megfutotta tavaly felállított, 7.97-es országos csúcsát.

REKORD A FÉLMARATONIN

Az etióp Ababel Yeshaneh (28) több mint egy percet javítva egyéni csúcsán 1:04:31-es idővel ért célba az Egyesült Arab Emírségekben szervezett félmaratoni versenyen, ezzel húsz másodpercet vert kenyai Joyciline Jepkosgei világcsúcsára, aki 2017 októberében futott 1:04:51-et Valenciában. A verseny annyira erős volt, hogy a második helyen végzett Brigid Kosgei is két másodperccel jobbat futott ennél. Mindketten a Nike új, egyelőre vitatott cipőjében érték el ezt az időt.

„Nem vagyok elégedett a fedett pályás szezonommal, végig éreztem, hogy valami nem stimmel – mondta Kerekes a Nemzeti Sportnak. – Nincs semmi baj, de ki kellett elemezni, mi lehet a gond, ezt meg is tettük az edzőimmel, és arra jutottunk, hogy beleestem egy túledzettségbe.”

A 27 éves sprinter elmondta, a tavalyi dohai világbajnokság után nagyon akart újra dolgozni, de már decemberben voltak jelei annak, hogy ez a nagy akarás rossz felé billent, és sajnos eddig nem is tudott belőle kijönni. Edzőivel együtt úgy látja, technikailag nincs gond a futásával, de nem éri el a kívánt sebességet.

„A mostani önmagamhoz képest szeretnék jó eredményt elérni, de azért ott van bennem, hogy a hétvégén hátha sikerül, mert az országos bajnokságokra mindig összekapom magam – fogalmazott Kerekes. – Lucának fantasztikus fedett pályás szezonja volt, én viszont nem tudtam elkapni a fonalat, de ez nem a világvége. Az élsport ilyen, innen szép felállni!”

Súlyos sérülése, rehabilitációja és visszatérése után újra rajthoz áll a gátfutó Baji Balázs is, akinek a remek formában lévő Szűcs Valdóval kell összemérnie az erejét. A fedett pályás országos bajnokság szombaton 14.50-kor kezdődik a megnyitóval a budapesti BOK-csarnokban.

FEDETT PÁLYÁS ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, BOKCSARNOK
Program. Szombat. 15.00: női 60 m, előfutam. 15.00: női rúdugrás. 15.00: férfi hármasugrás. 15.00: női súlylökés. 15.15: férfi 60 m, előfutam. 15.35: férfi 5000 m gyaloglás. 16.10: női 60 m, A-B döntő. 16.20: férfi 60 m, A-B döntő. 16.35: női 1500 m. 16.35: női távolugrás. 16.45: férfi 1500 m. 16.45: férfi súlylökés. 17.00: férfi magasugrás. 17.00: női 400 m. 17.20: férfi 400 m. Vasárnap. 13.30: női 60 m gát, előfutam. 13.30: férfi rúdugrás. 13.30: női hármasugrás. 13.45: férfi 60 m gát, előfutam. 14.00: női 3000 m gyaloglás. 14.30: női 60 m gát, döntő. 14.45: férfi 60 m gát, döntő. 15.00: női 200 m. 15.10: férfi távolugrás. 15.15: férfi 200 m. 15.30: női magasugrás. 15.40: női 800 m. 15.50: férfi 800 m. 16.00: női 3000 m. 16.15: férfi 3000 m. 16.40: női 4x400 m váltó. 16.55: férfi 4x400 m váltó