MTI 2017.10.08 18:08 Frissítve: 2017.10.08 18:15

Atlétika: Dibaba kiváló idővel nyerte meg a chicagói maratonit

Egészen kiváló eredménnyel érte el karrierje első maratoni győzelmét az etióp Tirunesh Dibaba, 2:19 órán belüli idővel elsőként ért célba a vasárnapi chicagói maratonin.

A világ legrangosabb versenyeinek sorába tartozó amerikai viadalon a pályán háromszoros olimpiai bajnok, ötszörös szabadtéri világbajnok sztár tempóját fél táv után már csak a kenyai Brigid Kosgei bírta. Tíz kilométerrel a vége előtt azonban Dibaba újabb tempóváltására már ő sem tudott reagálni, s végül közel két perccel ért be a 2:18:31 órás eredményt elérő etióp mögött.

A 32 éves futó minden idők hatodik legjobb női eredményét produkálta, ám mégsem futott egyéni csúcsot, áprilisban ugyanis 2:17:56 óra alatt teljesítette a klasszikus 42.195 km-es távot Londonban, amivel „csak” a második lett a brit fővárosban.

A férfiak versenyében az olimpiai bronzérmes Galen Rupp végzett az élen, aki 15 év után az első amerikai győztese a viadalnak.

3. Jordan Hasay (amerikai) 2:20:57

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.07.15 23:22:19

Atlétika CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Óhatatlanul belém villant: ez bizony meglett volna, ha Angyal János léce kerül az állványokra.

2018.07.10 09:12:50

Atlétika VINCZE SZABOLCS

Világbajnoki bronzérmesünk a 2020-as tokiói olimpiáig tervez, a folytatás sok mindentől függ.

2018.07.09 12:36:58

Atlétika VINCZE SZABOLCS, TUMBÁSZ HÉDI (Fotó)

A gátas úgy érzi, a magánéleti hullámvölgyek csak megerősítették az elmúlt egy esztendőben.

2018.07.06 23:43:11

Atlétika MIHÁLYI ANDRÁS

ALAPVONAL A Gyulai Memorial kapcsán az egyik beharangozóban azt lehetett olvasni, hogy »a világranglista első három helyezettje rajthoz áll női 400 gáton«, az ob-n volt olyan szám, amelyben az idei honi ranglista első négy helyezettje közül három nem indult el – történetesen a gát nélküli női 400-on. Nonszensz.