MTI 2019.02.06 20:37 Frissítve: 2019.02.06 20:41

Atlétika: Baji Balázs negyedik lett Torunban

A világbajnoki bronzérmes Baji Balázs a negyedik helyen végzett a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) fedett pályás sorozatának toruni viadalán, 60 méter gáton.

A szerdai, lengyelországi viadalon Baji az előfutamában is negyedik volt, de 7.77 másodperces eredményével továbbjutott, majd az esti fináléban 7.73 másodpercet futott, amivel beállította idei legjobbját. Január 27-én, Párizsban ugyanilyen idővel ért célba.

Az olimpiai bronzérmes, szabadtéri világbajnokságon ezüst-, fedett pályás vb-n aranyérmes Márton Anita női súlylökésben, idénybeli legjobb eredményével, 18.03 méterrel hetedik lett. Márton január 19-én tért vissza combizom-sérüléséből, amely miatt fél évet kellett kihagynia.

A női 60 m gáton Kozák Luca 8.11 másodperccel futamában negyedik volt, ezzel nem jutott a nyolcas döntőbe.

2019.10.16 22:24:16

Atlétika MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. A BSI három legnagyobb versenye 2.32 milliárd forintot tett hozzá 2015-ben a GDP-hez. Tavaly a 20 ezernél több külföldi látogató 70 ezernél több vendégéjszakát töltött el nálunk, ráadásul több mint 70 százalékuk öt éven belül vissza is akar térni, így nem túlzás futóturizmus kialakulásáról beszélni.

2019.10.12 22:32:01

Atlétika THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. A csúcsok azért vannak, hogy megdöntsék őket.

2019.10.06 21:45:48

Atlétika DEÁK ZSIGMOND

NS-VÉLEMÉNY. Budapesttel, a 2023-as atlétikai vb-vel kapcsolatban biztosabb a sejtésünk: nem lesz gond!

2019.10.06 21:48:23

Atlétika MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Teljesen ellentmond a ma divatos alapállásnak, amely szerint gladiátorok küzdenek egymással életre-halálra, és vae victis – jaj a legyőzötteknek!

2019.10.02 20:44:43

Atlétika CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Shelly-Ann Fraser-Pryce becenevet kapott, ami önmagában is az elismerés egyik fajtája; a Zsebrakéta telitalálat, egyszerre utal a futó termetére és elképesztő robbanékonyságára.