Véleményes büntetőkkel nyert az Arsenal

2012.12.08. 18:08
Arteta két büntetőt is értékesített (Fotók: Action Images)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójában az Arsenal Mikel Arteta büntetőből szerzett két góljával 2–0-ra legyőzte Gera Zoltán együttesét, a West Bromwichot, a Chelsea pedig Fernando Torres duplájának köszönhetően 3–1-re megverte idegenben a Sunderlandet.

Nem mondhatni, hogy az Arsenal kedvenc időpontjának számít a 16 órás szombati kezdés, legutóbbi hét ilyen mérkőzéséből csak kettőt nyert meg.

Most mindenesetre jól kezdtek az „ágyúsok”, már az 5. percben nagy lehetőség alakult ki Gervinho előtt, de nem találta el a West Brom kapuját.

Az első negyedóra végén Sagna passza után Oxlade-Chamberlain játszott Cazorlához, aki a közönséget riogatta a kapu helyett – a spanyol középpályás egyébként a legutóbbi 11 PL-mérkőzésén csak egy gólpasszt adott.

A 23. percben Mulumbu révén a vendégek is veszélyeztettek, jobblábas próbálkozása kevéssel szállt mellé, majd nem sokkal később büntetőhöz jutott az Arsenal: Cazorla esett el Mike Jones mellett – az ismétlések alapján pedig úgy tűnt, hogy a védő nem érte el a spanyol középpályást.

Artetát ez persze nem zavarta, magabiztosan emelt a kapu közepébe, megszerezve az „ágyúsok” vezető gólját (1–0).

2011. áprilisa óta ez volt az Arsenal büntetőből szerzett első gólja az Emirates-ben, akkor a Liverpool ellen Van Persie volt tizenegyesből eredményes.

A 37. percben Gervinho kapott nagyszerű passzt a bal oldalon, beadására Wilshere repült, de 5 méterről becsúszva az üresen tátongó kapu mellé lőtt.

A 42. percben Giroud lövését Gervinho átvette, majd 14 méterről a jobb alsóra lőtt, de a Myhill védte a próbálkozást, majd a ráadás pillanataiban a 76. percig játszó Gera kicsavart testhelyzetből fejelt 13 méterről a kapu fölé-mellé.

A második félidő elején Oxlade-Chamberlain emelése kerülte el kevéssel a kaput, majd Gibbs beadását követően Gervinho erőtlen csúsztatása után lélegezhettek fel a vendégszurkolók.

Egy óra játékhoz érve Gervinho közel állt a mérkőzés eldöntéséhez, azonban az égbe lőtt, de percekkel később jött az újabb hazai tizenegyes: Oxlade-Chamberlain vett át hosszan egy keresztlabdát, majd erőszakosan visszavette védőjétől, aki a földre került, a játékvezetői síp azonban néma maradt, a fiatal angol támadót pedig Brunt akasztotta a tizenhatoson belül.

A büntetőt ismét Arteta végezte el, és ezúttal is a kapu közepébe lőtt, Myhill most is elvetődött, így már 2–0-t mutatott az eredményjelző.

A 80. percben Arteta szabadrúgásból állt közel a mesterhármashoz, azonban kevéssel mellé lőtt, majd Long lövésénél kellett Szczesnynek résen lennie, mielőtt Lukaku mellé fejelt.

A véghajrában Podolski került óriási ziccerbe, az ötös előtt átvette a labdát, majd a jobb felső sarok fölé ágyúzott, így az Arsenal végül 2–0-ra diadalmaskodott, így 250. hazai sikerét aratta a Premier League-ban (171-et a Highburyben, 79-et az Emiratesben nyert meg).

ARSENAL–WEST BROMWICH ALBION 2–0

A Chelsea a hétközi BL-búcsú után a Sunderland otthonába látogatott, hogy megszakítsa hétmérkőzéses nyeretlenségi sorozatát a Premier League-ben.

Nem is indult rosszul a mérkőzés a londoni „kékek” számára, hiszen már a 11. percben megszerezték a vezetést, villámgyors kontra végén Hazard bal oldali beadására Torres érkezett középen, és 6 méterről a levegőbe ugorva a jobb felső sarokba talpalt (0–1).

Fernando Torres egyébiránt 12 óra és 30 percnyi játék után talált be ismét az angol élvonalban…

Ha egy üzlet beindul! A szünet előtt a ráadás pillanataiban tizenegyeshez jutott a Chelsea, a labda mögé Torres állt, és magabiztosan a léc alá lőtt (0–2).

Ramires (jobbra) így harcolta ki a Chelsea büntetőjét

A második félidő elején közel állt a triplázáshoz a spanyol támadó, de nagy erejű lövése a lécről kifelé pattant. A Sunderland pechjére azonban érkezett Mata, aki közelről a bal alsóba lőtt (0–3). Utóbbinak ez már a hatodik gólja volt, hat assziszt mellett, így 12 pontnál jár a kanadai listán, ennél jobb mutatója csak a mai is brillírozó Michunak (13) és Van Persie-nek (14) van.

A házigazda a 66. percben Johnson találatával szépített ugyan, de újabb gólt már nem tudott szerezni, a Chelsea végül magabiztosan szerezte meg a három pontot (1–3).

SUNDERLAND–CHELSEA 1–3

A Norwich nagyon bekezdett a Swansea otthonában, és a szünetig háromgólos előnyhöz jutott, de a walesiek a nagyszerű formában játszó Michu, majd De Guzman találatával egy órához közeledve egyre zárkóztak. A Norwich azonban Snodgrass góljával végleg eldöntötte a mérkőzést, Michu 93. perces gólja már csak szépségtapasznak volt jó (3–4).

Michu egyébiránt a hatodik légiós lett Henry, Van Nistelrooy, Anelka, Drogba és Van Persie után, aki az első 16 PL-mérkőzésén legalább 12 gólig jutott – ezzel jelenleg vezeti is a góllövőlistát a spanyol játékos.

A QPR-nak továbbra is várnia kell első sikerére, hiszen McCarthy vezető gólja után hiába talált be Nelsen és Cissé is, a Wigan játékosa a 74. percben megmentett egy pontot a házigazdának (2–2).

A QPR így a Premier League történetének első csapata lett, amely a szezon első 16 mérkőzéséből egyet sem tudott megnyerni. Legutóbbi ez a „bravúr” a Sheffield Unitednek jött össze, még az 1990–1991-es idényben.