Van Persie vereséggel debütált az MU-ban

2012.08.20. 22:57
Marouane Fellaini góljának pillanata (Fotó: Action Images)
Az Everton hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 1. fordulójában.

A múlt hét nagy durranása a Premier League-ben kétség kívül Robin van Persie klubváltása volt, az Arsenaltól igazolt holland támadót azonban a Manchester United menedzsere, Sir Alex Ferguson csak a cserék közé jelölte. Ott volt viszont a vendégeknél Wayne Rooney és Danny Welbeck, mögöttük pedig egy másik nyári szerzemény, Kagava Sindzsi – a védelemben pedig Michael Carrick és Antonio Valencia –, az eseménydús első félidőben azonban az Everton állt közelebb a vezetés megszerzéséhez.

A nyitó negyedórában manchesteri sárga lapokat jegyezhettünk fel, Paul Scholes bizonyította, hogy még mindig mestere a rossz ütemű becsúszásoknak, mellette Nani sárgult be igen hamar.

SCHOLES NEM PUHUL
Paul Scholes 91. alkalommal kapott sárga lapot bajnoki mérkőzésen pályafutása során. A veterán középpályásnál csak Lee Bowyert és Kevin Daviest figyelmeztették többször ilyen módon a Premier League történetében.

A 15. percben Marouane Fellaini csapta be két ellenfelét is a bal oldalon, betört a tizenhatosra, de éles szögből csak a kapufát tudta eltalálni. Tíz perccel később a horvát Nikica Jelavic szinte ugyanerről a pontról próbálta bevenni David de Gea kapuját, de a spanyol hálóőr szögletre mentett. De Gea ezek után sem unatkozott, Steven Pienaar fejesét és okos csavarását, Leon Osman közeli bombáját, majd a szünet előtti pillanatokban Leighton Baines szabadrúgását kellett védenie.

Ezalatt a United részéről Rooneynak és Welbecknek volt egy ígéretes helyzete, de előbbi próbálkozását Tim Howard hárította, míg Welbeck a védője – szerinte szabálytalan – szorításában kevéssel mellé lőtt.

A liverpooliak a fordulás után is tovább ostromolták az MU kapuját, ami meghozta az eredményét. A 49. percben Fellaini lefejelt labdáját Osman még a lécre bombázta, az 57. viszont a jellegzetes hajkoronával bíró belga már nem hagyta másra a befejezést, Baines szöglete után a határozatlan Michael Carricket elnyomva a bal alsó sarokba fejelt. Fellaini harmadszor volt eredményes a Man. United ellen a Premier League-ben. 1–0

Robin van Persie (balra) sem tudott segíteni az MU-n

Alex Ferguson – aki az 500. idegenbeli bajnokiján ült a „vörös ördögök" kispadján – szinte egyből ezután elküldte melegíteni Van Persie-t, aki a 68. percben be is állt. Ekkor már a vendégek játszottak fölényben, és kis híján ki is egyenlítettek, de egy kapu előtti kavarodás során Phil Jagielka a gólvonalon a sarkával menteni tudott.

A vendégeknél pályára lépett Ashley Young és Anderson is, ám az Everton továbbra is eredményesen őrizte egygólos előnyét. A Manchester United így a Premier League-ben harmadszor hagyta el szerzett gól nélkül a pályát a nyitó mérkőzésén (2004-ben a Chelsea, 2007-ben a Reading ellen történt ez meg Sir Alex fiaival), az Everton pedig bravúros győzelemmel kezdte meg szereplését.