Továbbra is gólképtelen az Arsenal

2012.08.26. 16:32
Az Arsenal a mezőnyben nem játszik rosszul, de kevés helyzetet alakít ki (Fotó: Reuters)
A Premier League 2. fordulójában az Arsenal gól nélküli döntetlent játszott a Stoke City otthonában. Arsene Wenger együttese ugyan jóval többet támadott az ellenfelénél, de a kapu előtt rendre hatástalannak bizonyult.

Az optimista Arsenal-szurkolók felfoghatják úgy, hogy kedvenc csapatuk két mérkőzésen nem kapott gólt, de valószínűleg ők sem boldogok amiatt, hogy két forduló után mindössze két ponttal áll a londoni együttes. Ebből kiderül: az „ágyúsok" a Sunderland elleni 0–0 után ismét gól nélküli döntetlent játszottak – ezúttal a Stoke City otthonában.

Az előzetes várakozásoknak megfelelően az Arsenal óriási labdabirtoklási fölényben játszott a mérkőzés első percétől kezdve. Ezúttal a két nyári szerzemény, Oliver Giroud és Lukas Podolski is helyet kapott a kezdőcsapatban. A német játékos a bal szélen játszhatott, míg az előretolt ék egyértelműen a francia gólkirály volt.

A középpályán az Arsenal jól tartotta a labdát, sokat passzolt, elöl azonban kevés helyzetet tudott kialakítani. Podolski azért könnyedén gólt szerezhetett volna, de közelről csak a bevetődő Andy Wilkinsonba sikerült rúgnia a labdát. Santi Cazorla egy távoli lövéssel vétette észre magát, míg a másik oldalon a Stoke-nak mindössze egy lesgól jött össze.

Giroud ritkán ért labdába, akárcsak az első meccsen az akkor legelöl játszó Podolski. Egyelőre tehát szembetűnő a Manchester Unitedbe igazoló Robin van Persie hiánya, az Arsenal legelöl játszó csatárai egyelőre alig tudnak részt venni a csapatjátékban. A holland azért korábban jóval többet segített be a kombinatív játékba.

Aztán a második félidő elejére még az Arsenal mezőnyfölénye is eltűnt. A Stoke teljesen egyenrangú ellenfele lett a londoniaknak – és ez még akkor is igaz, ha a 62. percben az „ágyúsok" már a hetedik szögletüket végezhették el, míg a Stoke ez idő alatt egyszer sem próbálkozhatott.

Aztán az utolsó húsz percre ismét Arsene Wenger együttese került fölénybe. Érkezett a pályára Alex Oxlade-Chamberlain és Theo Walcott, a két szélvészgyors játékos pedig többször is meghúzta a két szélen. Giroud félollózva, míg Diaby közelről, csetlő-botló mozdulatok után szerezhetett volna gólt, de egyikőjük sem tette.

A hajrában Giroud remekül vette észre, hogy a Stoke kapusa kint áll, ám ígéretes lövése csak a kapu tetején landolt. Az Arsenal tehát nem tudta begyötörni a győztes találatot.

KORÁBBAN
Chelsea–Newcastle 2–0 (Hazard 22. – 11-esből, Torres 45+1.)
Aston Villa–Everton 1–3 (el-Ahmadi 75., ill. Pienaar 3., Fellaini 31., Jelavic 44.)
Manchester United–Fulham 3–2 (Van Persie 10., Kagava 36., Rafael 41., ill. Duff 3., Vidics 64. – öngól)
Norwich City–Queens Park Rangers 1–1 (Pilkington 11., ill. Zamora 19.)
Southampton–Wigan Athletic 0–2 (Di Santo 51., A. Cone 89.)
Sunderland–Reading – a nagy esőzés miatt elhalasztották
Tottenham Hotspur–West Bromwich Albion 1–1 (Assou-Ekotto 74., ill. J. Morrison 91.)
Swansea–West Ham 3–0 (Rangel 20., Michu 29., Graham 64.)
1. Chelsea 3 3 8–2 +6 9
2. Swansea 2 2 8–0 +8 6
3. Everton 2 2 4–1 +3 6
4. West Bromwich Albion 2 1 1 4–1 +3 4
5. Fulham 2 1 1 7–3 +4 3
6. Manchester City 1 1 3–2 +1 3
7. Manchester United 2 1 1 3–3 0 3