Az utolsó negyedórában bukott a City, hétfőn bajnok lehet az MU

2013.04.21. 14:26
Bale góllal tért vissza a Tottenhambe, a londoniak az utolsó negyedórában fordítottak a címvédő ellen (Fotó: Action Images)
A Premier League 34. fordulójának első vasárnapi rangadóján a Tottenham otthon hátrányból 3–1-re legyőzte a címvédő Manchester Cityt, így ha a Manchester United hétfőn legyőzi hazai pályán az Aston Villát, biztossá teszi bajnoki elsőségét.

A bajnokság ötödik helyén álló Tottenham abban reménykedve fogadta a bajnoki címvédő manchesterieket, hogy a korábban sérülés miatt az utóbbi két meccset kihagyó Gareth Bale visszatérhet a kezdőcsapatba.

„Pozitívak az előjelek. Az utóbbi napokban Gareth már a csapattal edzett, nagyszerű javulást mutatott az állapota" – nyilatkozta André Villas-Boas, a Tottenham menedzsere. Villas-Boas szerint a korábban szintén sérült Jermain Defoe, illetve Aaron Lennon is játszhat a Manchester City elleni mérkőzésen.

A manchesterieknél szintén kérdéses volt, hogy mindenki bevethető lesz-e vasárnap délután, David Silva és Sergio Agüero már felépülőben van, de a védő, Maicon és a középpályás, Jack Rodwell is pályára léphetett.

A MÉRKŐZÉS

Jól kezdett a címvédő, és már az ötödik percben megszerezte a vezetést, Tévez remek passzával Milner tört be a 16-oson belülre, centerezését pedig Nasri terelte kapásból a kapu jobb oldalába (0–1).

A házigazda lassan éledezett a kezdeti sokkból, de a félidő derekához érve így is közel jártak az egyenlítéshez, Dempsey nagyszerűen ugratta ki Walkert, az ötös jobb sarkáról azonban utóbbi nem tudott ellőni a szöget jól záró Hart mellett.

Az első fél óra előtt még Zabaleta passza után Tévez szöktette szépen Nasrit, aki kicselezte Vertonghent, mielőtt Lloris és a kapu mellé lőtt.

A félidő hajrájára megélénkültek a csapatok, előbb a nagy helyzetben kilépő Dzeko 15 méteres, jobb alsóra tartó lövését, majd nem sokkal később egy szögletet követő Tévez-stukkolást védett Lloris, majd a túloldalon Dempsey távoli fejese és Sigurdsson közeli lövése jelentett veszélyt a City kapujára, de egyikből sem született gól, így 1–0-s manchesteri előnnyel fordultak a csapatok.

Márpedig, a legutóbb 34 olyan mérkőzésen, ahol a City a szünetben vezetett, 32-szer nyert, és csak kétszer ikszelt.

Most azonban 2011 májusa után ismét veszített! Bár sokáig úgy tűnt, hogy a hazaiak nyomása ziccerben sem kristályosodik ki – Bale szabadrúgása jócskán elkerülte a kaput, és a túloldalon Llorisnak kellett védenie Touré távoli löketét –, a hajrára már hazai előnnyel fordultak a felek.

A 75. percben Bale centerezését becsúszva lőtte a kapu jobb oldalába Dempsey (1–1), aztán a 82. percig előbb Defoe lőtt 13 méterről balról jobb lábbal a kapu bal oldalába (2–1), majd Bale jobbról pörgetett a hálóba (3–1).

Az utolsó percekben még egy veszélyes Kolarov-szabadrúgást jegyezhettünk fel, újabb gólt már nem, így a Tottenham végül hátrányból legyőzte a Manchester Cityt, ennek következtében pedig ha a városi rivális United holnap legyőzi a 17. helyen álló Aston Villát, biztossá teszi a 20. bajnoki elsőségét.

93. Véget ért a mérkőzés.
91.Clichy helyére Lescott állt be.
90. 3 perc hosszabbítás következik.
90. Kolarov kevéssel a jobb felső sarok fölé-mellé tekert.
89.
Manchesteri szabadrúgás, középről, a kaputól 24 méterre.
85.
Bale a 16-oson belül jobbról külsővel akarta középre tenni a labdát, nem sok sikerrel.
83.Dzeko helyén Sinclair folytatja.
82. Mi van itt?! Már 3–1! Huddlestone szöktette nagyszerűen a jobb oldalon kiugró Bale-t, aki 12 méterről a hálóba pörgetett.
79. Már a Tottenham vezet!Defoe 13 méterről, kissé balról a kapu bal oldalába lőtt. 2–1
76. Hart addig reklamált lest, amíg sárgát kapott.
75. Egyenlített a Tottenham! Bale kapott labdát a 16-os jobb oldalánál, centerezése üresen találta Dempseyt, aki becsúszva a kapu jobb oldalába lőtt. 1–1
73. Dempsey távoli lövését védte Hart.
71. Adebayor helyén Defoe folytatja.
68.
Assou-Ekotto bal oldali beadása után szögletre mentettek a védők, a sarokrúgás után Bale kapu fölé fejelt.
66.Huddlestone szabálytalankodott Touréval szemben, ő is besárgult.
62. Zabaleta beadása után Walker csak Touréig tudott tisztázni, utóbbi pedig egyből lőtt, de Lloris a helyén volt.
61.
Kettős csere a hazaiaknál: Sigurdsson helyére Holtby, Parker helyére Huddlestone állt be.
59. Bale szabadrúgása jócskán elkerülte a kaput.
58. 17 méterről, kissé jobbra jár szabadrúgás a hazaiaknak.
A Manchester City ebben a szezonban 12 mérkőzésen vezetett a szünetben, ezek közül 11-et megnyert, egyszer ikszelt. A legutóbbi 34 olyan mérkőzésen, amikor vezetett a szünetben, 32-szer nyert, kétszer ikszelt. Legutóbb még 2011 májusában kapott ki félidei vezetést követően, az Everton ellen.

49.
Assou-Ekotto csúszott páros lábbal Zabaletára, de megúszta sárgával.
46. Folytatódik a mérkőzés.
A második félidőben Kolarov játszik Milner helyén.
45+2. Véget ért az első félidő.
45+2.
Dempsey jobb oldali beadása után Sigurdsson került helyzetbe, az ötösről nem tudott a védők között a kapuba találni.
44.
Dempsey 9 méteres fejese nem talált kaput.
45.
Két perc hosszabbítás következik.
43.
A szöglet után a hosszúról visszafejelt labdát bólintotta közelről a kapu jobb oldala felé Tévez, de Lloris vetődve hárított.
42.
Tévez 21 méteres lövése a kapu bal oldala mellé pattant.
40.
Dzeko nagy labdát kapott, ám 15 méteres, jobb alsóba tartó lövését védte Lloris.
38. Bale 30 méteres, balról elvégzett szabadrúgása a kéttagú sorfalon elhalt, majd Dempsey kapott labdát az ötös jobb sarka előtt, de szögletre tudtak előle menteni.
34. Nasri kezéhez ért a labda a 16-oson belül, de nincs büntető.
32. Nyom a Tottenham, járatják a labdát a City 16-osa előtt, de helyzet nincs.
28. Tévez indítása után Nasri kicselezett egy védőt, majd Lloris és a kapu mellé szúrt.
26. Dzeko 21 méteres lövése egy védőről a léc fölé pattant.
Az 5. percben eldőlt, hogy nem nyer a Tottenham? A Manchester City ebben a bajnokságban korábban 22-szer szerezte meg a vezetést, ebből 20-szor nyert, kétszer ikszelt...
22. A sarokrúgás után nincs helyzet.
22. Walker remek bejátszást kapott Zabaletától, az ötös jobb sarkáról azonban nem tudott ellőni Hart mellett, szöglet.
20. Milner 31 méteres szabadrúgása a sorfalon halt el.
19. Dawson borította fel Dzekót hátulról.
17. Parker 24 méteres lövését blokkolták a védők, akik hazafejelték Hartnak a labdát.
A hazai szurkolók a Glory, glory Man. United című dal kántálják a vendégek bosszantására.
13. Vertonghen szája repedt fel, ápolni kell.
12. Az első sárgát Yaya Touré kapta meg.
11.
Milner jobb oldali beadását ezúttal blokkolták.
Nasri legutóbb szinte napra pontosan egy éve, 2012. április 22-én találat be idegenben, a Wolverhampton ellen a PL-ben.
5. Vezet a City! Tévez parádés passza után Milner futott az alapvonal mellett középre, centerezését pedig Nasri lőtte kapásból a kapu jobb oldalába. 0–1
4. Bale 27 méteres, kissé balról megeresztett szitáló lövését egy pattanás után védte Hart.