Tarthatatlan volt a Rooney, Berbatov duó

2010.03.14. 16:31
Rooney akrobatikus mozdulata még nem ért gólt (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a Manchester United Wayne Rooney duplájával, valamint Dimitar Berbatov utolsó percekben szerzett találatával hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Gera Zoltánt végig pályán tudó Fulhamet, így az élre állt.

A várakozásnak megfelelően a Manchester United kezdte jobban a találkozót, és már a 10. percben vezetéshez juthatott volna a címvédő. Dimitar Berbatov indítása után Darren Fletcher jobb oldali beadása nem volt elég pontos Wayne Rooneynak, aki így hat méterről már nem tudott megfelelően kapura lőni.

Nem úgy az első negyedóra végén Clint Dempsey a másik térfélen: 28 méteres sistergős lökete kevéssel szállt el a kapu felett.

A 20. perctől kezdve Berbatov és Rooney vezérletével futószalagon gyártották a hazaiak a helyzeteket, előbb egy szöglet után lőtt félfordulatból kapura a bolgár támadó – az angol csatár is megpróbált még akrobatikusan beleérni –, majd Rooney lövése pattant egy hazai játékos kezéről az alapvonalon túlra – büntető nem járt –, ezt követően Nani beadását fejelte kevéssel kapu fölé Berbatov.

Fél óra játék után Rooney készítette le a labdát lövésre Berbatovnak, ám 16 méteres próbálkozását Mark Schwarzer a jobb alsó sarok elől bravúrral szögletre tudta ütni, majd Rooney és Nani lehetőségei maradtak ki, mielőtt a félidő végén Dempsey szépségdíjas megoldása után fölé szállt a labda.

Ami az első játékrészben nem sikerült, a második elején már az első percben igen: Nani bal oldali bejátszása után Rooney hat  méterről a kapuba kotorta a labdát (1–0).

A „vörös ördögök” ezt után sem vettek vissza a tempóból, és előbb Rooney lőtt egy kavarodás végén a Fulham kapusába, majd Nani beadása után Rio Ferdinand próbálkozása, majd Antonio Valencia centerezése után Berbatov lehetősége is kimaradt, amelyre kis híján ráfáztak a hazaiak: Bobby Zamora léphetett ki szabadon, ám mielőtt előtte volna a labdát, a bevetődő Nemanja Vidics szerelni tudott.

Az utolsó tíz perchez közeledve még egy távoli Nani-szabadrúgás, majd egy Pak Dzsi Szung-beívelést követő Berbatov fejes hordozott veszélyt magában, gól azonban ezekből sem született.

Csak úgy, mint a 81. percben Patrice Evra, majd Fletcher egy pattanás után lövéséből sem, ám a 84. percben Berbatov keverte meg a Fulham védelmének bal oldalát, majd beadása után Rooney 11 méterről a jobb alsóba lőtt (2–0).

A 89. percben Pak Dzsi Szung jobb oldali beadását fejelte estében a bal sarokba Berbatov (3–0), így a Manchester United méltóképpen vágott vissza a decemberi háromgólos vereségért.