Suárez jól focizott, a Liverpool meg simán nyert

2012.12.30. 18:58
Luis Suárez a mai napon tarthatatlan volt (Fotó: Rauters)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a Liverpool Luis Suárez vezérletével 3–0-ra nyert a sereghajtó Queens Park Rangers otthonában.

A legutóbb a Stoke City otthonában vereséget szenvedő Liverpool azzal céllal lépett pályára a sereghajtó Queens Park Rangers otthonában, hogy a mindhárom pontot elhozza, és ezzel megkezdje a felzárkózást a tabellán.

MENEDZSER NÉLKÜL HOZTÁK
A Liverpool menedzsere, a vírusos fertőzéssel ágynak esett Brendan Rodgers nélkül vívta meg a mérkőzést Londonban. A csapat orvosai szerint Rodgers olyan vírusfertőzéssel küzd, amely a játékosok egészségét is veszélyeztetheti, ha huzamosabb időt tölt velük, ezért hazaküldték Liverpoolba. Brad Jones kapus és Glen Driscoll, a csapat egyik vezetője ugyanígy járt.

Éppen ezért nagyon bekezdtek a vendégek a találkozó elején, főleg az uruguayi Luis Suárez volt igen agilis. A támadó előbb a 10. percben egyéni akciója révén – nagyszerű ütemben tolta be a labdát a két belső védő közé – lőtte ki a kapu jobb sarkát, majd hat percre rá egy kis szerencse segítségével már kétgólosra növelte csapata előnyét.

A 28. percben Steven Gerrard szögletére Daniel Agger érkezett kiválóan és fejelte a labdát a bal alsó sarokba – Júlio César már csak beleérni tudott a labdába, 0–3. A félidő végéig továbbra is zűrzavar uralkodott a hazaiak védelmében, és csak a szerencsének köszönhették, hogy háromgólos hátránnyal mehettek pihenőre.

A szünet után továbbra is Suárez volt a legveszélyesebb, bár a csatár és a Liverpool is fokozatosan visszavett a tempóból. Az előny tudatában labdatartásra törekedett a vendég együttes, a helyzetek azonban így sem maradtak el, jelezvén ezzel a hazaiak védelmének sebezhetőségét.

A legnagyobb hazai szépítési lehetőség Stéphane M'Bia nevéhez fűződik, de ő sem tudott gólt szerezni, így a Liverpool magabiztosan hozta papírformát, és idegenben verte a sereghajtót.

1. Manchester United 20 16 1 3 50–28 +22 49
2. Manchester City 20 12 6 2 38–19 +19 42
3. Chelsea 19 11 5 3 39–18 +21 38
4. Tottenham 20 11 3 6 36–26 +10 36
5. Arsenal 19 9 6 4 39–21 +18 33
6. Everton 20 8 9 3 33–25 +8 33
7. West Bromwich Albion 20 10 3 7 28–25 +3 33
8. Stoke City 20 6 11 3 21–17 +4 29