Shelvey: egy gól, három gólpassz - Swansea-Pool 2-2

2013.09.16. 22:56
Shelvey (balra) mind a négy gólban aktív szerepet vállalt (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában a Liverpool 2–2-es döntetlent játszott a Swansea otthonában. A találkozó érdekessége, hogy a „vörösök” korábbi játékosa Jonjo Shelvey mind a négy gólban aktív szerepet vállalt...

A Liverpool egyedülálló módon három 1–0-s sikerrel kezdte a bajnokságot, ráadásul mindhárom alkalommal Daniel Sturridge góljával, a Swansea pedig a legutóbbi hat hazai PL-találkozójából kétszer ikszelt, négyszer kikapott.

Elképesztő tempóban bekezdtek a csapatok, hiszen még csak három és fél perce ment a mérkőzés, amikor már 1–1-et mutatott az eredményjelző.

A korábbi Liverpool-játékos Shelvey a 2. percben előbb 30 méterről kapásból próbálkozott, de az eltört labda visszakerült elé, majd hiába tolta meg hosszan, nem tudták szerelni, és 7 méterről lőhetett, bele a védőbe, de az újabb lehetőséggel már élt a kipattanó után (1–0).

Hosszú sorozat szakadt meg ezzel a találattal: 419 perc után kapott ismét gólt a Mersey-parti csapat a bjanokságban.

Két percbe sem telt, és a hősből negatív szereplő lett, Shelvey haza akarta adni a labdát, ami tökéletes lett a kapu előtt maradó Sturridge-nak, aki a kapu jobb oldalába lőtte a ziccert (1–1).

Sturridge ezzel az első Pool-játékos lett, aki a szezon első négy meccsén egyaránt betalált a bajnokságban , és a legutóbbi 10 találkozóján 12 alkalommal volt eredményes.

Még az első félidőben a vezetést is megszerezte a vendégcsapat, Shelvey a félpályánál a Liverpoolban debütáló Victor Mosesbe lőtte a labdát, aki megindult, majd 18 méterről a jobb alsóba lőtt (1–2).

Az 56. percben Shelvey még egy sárgát is kapott, de gondoskodott róla, hogy ne a negatív élmények legyenek túlsúlyban: a 63. percben ő indította a hazai támadást, majd előre érve Michu elé fejelt, aki kiegyenlített (2–2).

Újabb gól már nem született, így utolsóként a Liverpool is elveszítette hibátlan mérlegét a Premier League-ben, de így is vezeti a bajnokságot.