Idegenben nem megy, a 87. percben mentett pontot az MU

2014.10.20. 20:56
Fellaini megszerezte első gólját a Manchester Unitedben (Fotó: Action Images)
A Manchester United 2–2-es döntetlent ért el a West Bromwich Albion otthonában az angol labdarúgó bajnokság 8. fordulójának záró mérkőzésén. A vendégek kétszer egyenlítettek, másodszor Daley Blind a 87. percben. Ezzel egyik csapat sorozata sem szakadt meg: a WBA még sosem nyert angol bajnokit hazai pályán a „vörös ördögök” ellen, akik továbbra is nyeretlenek idegenben Louis van Gaal irányítása alatt.

Az első félidőt lendületesebben kezdte a West Bromwich, amely nem állt vissza védekezni, hanem bátran letámadta neves ellenfelét. A dicséretes hozzáállásnak már a 8. percben meglett a gyümölcse, a Liverpooltól kölcsönben érkezett Wisdom jobb oldali beadására Stéphane Sessegnon jó ütemben érkezett és 16 méterről tökéletesen vágta a labdát a bal felsőbe, De Gea tehetetlen volt. 1–0.

A kapott gólt követően szépen lassan fölénybe került a Manchester United, de hiába volt a rendkívül sportszerű első félidő végére háromszor annyi kaput eltaláló lövése (1–3) a vendégeknek, a gól nem jött össze a szünetig.

A második játékrészre érkezett a pályára Marouane Fellaini (Ander Herrera helyére), aki elszánt játékával két perc és harmincöt másodperc alatt főszereplővé vált. A belga középpályás a 48. percben Di María beadása és egy szép labdaátvétel után 12 méterről bombázott a léc alá (1–1), ezzel megszerezte első gólját a 2014–2015-ös idényben és a Manchester Unitedben egyaránt, valamint csereként beállva a második leggyorsabb gólszerző lett a szezonban. A WBA 500. gólját kapta a PL-ben.

Az egyenlítést követően kisebb nyomás alá került a hazai csapat, de egy óra elteltével kiszabadult a sündisznó állásból és ki is használta az MU újabb védelmi megingását: Brunt kiugratásánál Rafael ragadt be csúnyán, így a fiatal Saido Berahino a kapuig rohanhatott a labdával, és nem is kegyelmezett, 11 méterről a bal alsóba tekert. 2–1. Az angol válogatott támadó 10. tétmérkőzésén a 7. gólját szerezte az ősszel (többet mint Robin van Persie, Radamel Falcao és Ángel Di María összesen).

De ez sem volt elég a WBA első Manchester United elleni hazai győzelméhez, mivel a 87. percben a nyáron igazol holland, Daley Blind egyenlített másodszor a vendégeknek egy okos lövéssel a tizenhatoson kívülről. 2–2. Érdekesség, hogy Blind az angol élvonal 140000. találatát szerezte 1888 szeptember 8. óta.

A két csapat ezzel folytatta visszafogott hétfő esti szereplését, a WBA tizenkilencből kettő, az MU hatból egy hétfő esti angol bajnokit nyert meg.

A tabellán hatodik helyezett Manchester United hátránya 10 pont az éllovas Chelsea-vel szemben, a két csapat pont a következő fordulóban találkozik az Old Traffordon.