Kane és a Spurs elsöpörte az útból a Liverpoolt

2017.10.22. 16:51
Kane (jobbra) pozitív, Lovren (balra) negatív hős lett (Fotó: AFP)
A duplázó Harry Kane vezette Tottenham Hotspur labdarúgócsapata nagyon magabiztos, 4–1-es győzelmet aratott az angol Premier League 9. fordulójában a Liverpool felett. A mérkőzést a Wembleyben 80 827 néző tekintette meg, ez nézőcsúcs az angol topligában.

Ha a szurkolók villámgyors támadójátékért és gólokért jöttek a Wembleybe, hát megkapták mindkettőt: a Tottenham–Liverpool rangadó első félidejében több minden történt, mint más meccsen 90 perc alatt.

Az első helyzet rögtön gólt is hozott: a 4. percben Harry Kane lépett ki a leshatárról, majd klasszis befejezéssel állt elő, eltolta a labdát a kapujából messze kijövő Simon Mignolet mellett-fölött, s az üres kapuba lőtt (1–0).

A 10. percben már kettő volt a Spurs előnye, méghozzá egy egészen villámcsapásszerű kontra után. Hugo Lloris lehúzott egy beadást, hatalmas kidobással indította a jobb szélen Kane-t. Dejan Lovren (aki már az első gólért is részben felelős volt) a félpályán átlépve próbálta elfejelni Kane elől a labdát, ám lyukat fejelt, a center így üresen iramodhatott meg a jobb szélen a kapu felé. Kane elrobogott, pontosan balra passzolt, az érkező Szon Hung Min pedig higgadtan kihasználta a ziccert (2–0).

Szon percekkel később eltalálta a felső lécet is iszonyatos erővel, húsz perc múlva a Liverpool számára az egyetlen biztató hír az volt, hogy legalább nem három góllal vezet a Tottenham. Aztán felvillant a remény: a 24. percben Kane-t ledarálta Firmino a félpályánál, erőszakosan labdát szerzett, majd jött egy hosszú indítás a jobb szélre, az üres területre, Mohamed Szalah elé. Szalah meglépett a passzal, majd a kapufa segítségével a hosszú sarokba lőtt – az FC Basel és a Fiorentina után a Liverpool játékosaként is bevette a Tottenham kapuját! (2–1)

A szépítés ellenére a Spurs kontráiban végig sokkal több volt a veszély, mint a Liverpool próbálkozásaiban, ráadásul a „vörösök” védelme továbbra is veszélyesen ingatag – ezzel azért igen nehéz rangadókat nyerni... A szünet előtt ráadásul még belefért a meccsbe egy újabb Tottenham-gól: egy szabadrúgást rossz helyre fejelt ki Joel Matip, Dele Alli pedig a tizenhatosról kilőtte szépen a jobb alsó sarkot (3–1).

A második félidő kiegyenlítettebb játékkal kezdődött, ám egy újabb súlyos hiba végképp megpecsételte a Liverpool sorsát. Egy jobb oldali Tottenham-szabadrúgást Mignolet nagyon csúnyán elszámított, már Jan Vertonghen is betalálhatott volna, de Roberto Firmino menteni tudott a gólvonalról, a kipattanót Harry Kane viszont már a hálóba küldte (4–1).

Ezzel a meccs eldőlt, a mindig ezer fokon égő és pörgő Jürgen Klopp is elég lehangoltan üldögélve nézte a történteket. Philippe Coutinho és Hugo Lloris még összehozta a meccs tán legszebb jelenetét (előbbi szép játék és csel után óriási lövést eresztett meg, utóbbi hatalmas bravúrral lécre piszkálta a labdát), majd a Spurs kapusa bemutatott még néhány szép védést – ő is hozzátette a magáét a teljesen megérdemelt 4–1-es hazai győzelemhez.

A hosszabbítás pillanataiban Jürgen Klopp elkámpicsorodva ácsorgott a vonal mellett – nem elég, hogy a Liverpool kikapott, játéka és főleg védekezése semmi jót sem ígért. Márpedig amíg a csapatvédekezést és a közvetlen védelmet nem sikerül „összerántani”, a Liverpool nem tud csatlakozni az élcsapatokhoz.

ANGOL PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ
Tottenham Hotspur–Liverpool
4–1 (Kane 4., 56., Szon Hung Min 12., Alli 45+3., ill. Szalah 24.)
KORÁBBAN
Everton–Arsenal 2–5 (Rooney 12., Niasse 93., ill. Nacho Monreal 40., Özil 53., Lacazette 74., Ramsey 90., A. Sánchez 95.)

1. Manchester City 9 8 1 32–4 +28 25
2. Manchester United 9 6 2 1 22–4 +18 20
3. Tottenham 9 6 2 1 19–6 +13 20
4. Chelsea 9 5 1 3 17–10 +7 16
5. Arsenal 9 5 1 3 17–12 +5 16
6. Watford 9 4 3 2 15–17 –2 15
7. Newcastle 9 4 2 3 10–8 +2 14
8. Burnley 9 3 4 2 8–9 –1 13