nemzetisport.hu 2017.08.20 16:50 Frissítve: 2017.08.20 19:40

Marcos Alonso a hős – a Chelsea nyerte az őrült londoni derbit

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójának vasárnapi játéknapján a Chelsea Marcos Alonso duplájának köszönhetően 2–1-re legyőzte a Tottenham Hotspurt a Wembleyben rendezett londoni derbin.

Marcos Alonso szállította a három pontot a Chelsea-nek (Fotó: AFP)

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ

Tottenham Hotspur–Chelsea 1–2 (Batshuayi 82. – öngól, ill. M. Alonso 24., 88.)

A rendkívül rosszul sikerült rajt (hazai pályán vereség a Burnleytől, két piros lappal „megfűszerezve”) után azonnal kiváló lehetőség nyílt a címvédő Chelsea előtt a javításra, hiszen az új stadionja építése miatt a Wembleybe költöző Tottenhamhez látogatott.

A londoni derbi pazar hangulatban, több mint 70 ezer ember előtt kezdődött, a drukkerek pedig már az 5. percben a fejükhöz kaphattak – ki-ki örömében, illetve bánatában –, mivel a „kékeknél” kezdőként először pályára lépő Álvaro Morata hat méterről, óriási ziccerben a kapu mellé fejelt. A folytatásban elkezdett éledezni a Spurs, amely magához is ragadta a kezdeményezést, ez azonban csak távoli lövésekben nyilvánult meg, Harry Kane és Mousa Dembélé kísérlete nem okozott gondot Thibaut Courtois-nak.

A 24. percben aztán megérkezett a gól: Marcos Alonso 21 méterről védhetetlenül tekert egy szabadrúgást a bal felső sarokba (0–1) – ezzel a Tottenham legutóbbi négy, tizenhatoson kívülről kapott gólját egyaránt Chelsea-játékos szerezte.

Az első félidő utolsó negyedórája egyértelműen a vesztésre álló házigazdáé volt, Kane-nek kétszer is csak centik hiányoztak a gólhoz: előbb egy jobb oldali szabadrúgásról maradt le, majd Dele Alli szólója után a kapufát találta el. Emellett Ben Davies bombáját a belga kapus védte, Eric Dier pedig a kapu fölé pörgette a labdát a ráadásban.

A fordulás után maradt a Spurs-fölény, a Chelsea csak elvétve veszélyeztetett, igaz, a kontrái magukban hordozták az újabb gólt, a 73. percben például Willian lövése a kapufáról pattant kifelé.

Az óriási iramban Conte frissített a csapatán, érkezett Pedro és a kezdőből kiszoruló Michy Batshuayi – utóbbi aztán góllal szállt be, persze biztosan nem így tervezte: a belga csatár Christian Eriksen szabadrúgása után a saját kapujába fejelt (1–1).

Ekkor úgy tűnt, Mauricio Pochettino gárdájának lendülete elsöpörheti a Chelsea-t, ám a 88. percben Hugo Lloris gyors kidobása után David Luiz szerzett labdát, majd Pedro ugratta ki Marcos Alonsót, aki ezúttal kiszorított helyzetből lőtt a kapuba (1–2) – a gólban a francia kapus is alaposan benne volt, a labda a keze alatt vágódott a hálóba.

Marcos Alonso az előző PL-szezon kezdete óta már a nyolcadik gólját jegyezte, ezzel magasan ő ezen időszak legeredményesebb védője az angol bajnokságban.

A címvédő így 2–1-re nyert, és javította az első fordulóban elszenvedett vereségét, míg a Tottenham hiába támadott szinte megállás nélkül, pont nélkül maradt.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

KORÁBBAN
Swansea City–Manchester United 0–4 (Bailly 45., R. Lukaku 80., Pogba 82., Martial 84.)
AFC Bournemouth–Watford 0–2 (Richarlison 73., Capoue 86.)
Burnley–West Bromwich Albion 0–1 (Robson-Kanu 71.)
Leicester City–Brighton & Hove Albion 2–0 (Okazaki 1., Maguire 54.)
Liverpool–Crystal Palace 1–0 (Mané 73.)
Southampton–West Ham United 3–2 (Gabbiadini 11., D. Tadics 37. – 11-esből, Austin 93. ill. J. Hernández 44., 74.)
Stoke City–Arsenal 1–0 (Jesé 47.)
Huddersfield Town–Newcastle United 1–0 (Mooy 50.)

HÉTFŐN JÁTSSZÁK
21.00: Manchester City–Everton (Tv: Spíler Tv)

Angol labdarúgás nemzetisport.hu

D. Silva korán beköszönt, Agüero bombázott, Gündogan megadta a kegyelemdöfést • Az Arsenal botlott a Wolves ellen.

2018.11.04 21:20:35

Angol labdarúgás S. TÓTH JÁNOS

NS-VÉLEMÉNY. A biznisz ez alkalommal nemes célt is szolgál.

2018.11.03 18:18:11

Végtelenül közönségszórakoztató csata végén Lacazette mentett pontot a londoniaknak.

2018.10.31 13:30:33

Angol labdarúgás I. M.

Vichai Srivaddhanaprabha több volt, mint klubvezető, sokat tett környezetéért és az egész városért.