A Liverpool egy gólt szerzett, de 3–2-re nyert Londonban

2014.10.19. 14:30
Raheem Sterling mindhárom liverpooli gól előkészítésében főszerepet játszott (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a Liverpool őrült hajrában 3–2-re nyert a QPR otthonában. A találkozón két öngól is született, és a 87. percig 0–1 volt az állás…

A találkozót a QPR kezdte jobban és ez a folytatásban sem változott, a Liverpool támadójátéka akadozott, akárcsak a szezon eddigi mérkőzésein. A sérülés miatt nem nevezett Daniel Sturridge nagyon hiányzott Mario Balotelli mellől (vagy helyéről).

A sereghajtó hazaiak – akik eddig mindkét alkalommal kiestek, mikor az első hét fordulóban ötször kikaptak – a 9. percben kerültek először nagy helyzetbe, Austin két Pool-védő ügyetlenkedését kihasználta, de Mignolet eszén már nem tudott túljárni.

A 28. és a 33. perc között Leroy Fer két alkalommal is eltalálta a lécet (előbb lábbal, majd fejjel), ami két dolgot jelentett: 1., hiába játszott jobban, nem tudott előnybe kerülni a QPR, 2., harmadik kapufájával a holland a PL eddig lejátszott fordulóinak legpechesebb játékosa.

A Liverpool többnyire hosszú indításokkal próbálkozott, sikertelenül. Balotelli szenvedett, a kaputól távol kapott labdákkal rendre nem tudott mit kezdeni.

A második félidő Mignolet-bravúrral kezdődött (a brazil Sandro lövését védte a belga), majd a mérkőzés kétharmadához érve a legutóbbi 21 angol bajnokiján 66 lövésből csupán egyszer eredményes Balotelli hibázott ordító helyzetben. Lallana lövését védte McCarthy, a kipattanót az olasz 7 méterről (üres kapura) csúnyán fölébombázta.

Ami nem jött össze Balotellinek, a 67. percben sikerült a QPR rutinos védőjének. A 2003 és 2010 között a QPR akadémiáján nevelkedő Raheem Sterling gyorsan elvégzett szabadrúgása és Glen Johnson beadása után a menteni igyekvő Richard Dunne talált két méterről a saját kapujába. 0–1.

Dunne 10. öngóljának pillanata (Fotó: Action Images)

A 35 éves ír hátvéd eddig 21-szer talált be a Premier League-ben, ebből azonban 10 öngól volt, amely a legtöbb egy játékostól 1992 óta.

A vezetés megszerzését követően felszabadultabban, többet támadva kezdett futballozni a Pool, de hiába élénkült fel a mérkőzés az utolsó 10 percre, olyan őrült hajrára senki sem számíthatott, amelyet a Loftus Road közönsége láthatott. A 87. perc és a lefújás között négy gól is született.

A 87. percben a csereként beálló Eduardo Vargas egyenlített egy szép akció végén (1–1), majd három perccel később a győzelemért hajtó QPR-t saját szöglete után kontrázta le a Liverpool, az akció végén a szintén csereként pályára küldött Philippe Coutinho tekert a hosszú alsóba, igaz, a brazil lövése megpattant. 1–2.

A negyedik partjelző négy perc hosszabbítást jelzett, amibe nem kevés fordulat fért még bele. A 92. percben egy újabb hazai szöglet után Vargas fejjel megszerezte második gólját (2–2 és a chilei első duplája Angliában), de egy pontot nem tudott kikaparni csapatának, mivel a 95. percben a Rangers másodszor is öngólt vétett, Sterling beadása után az egyébként kiemelkedő teljesítményt nyújtó Steven Caulker talált saját csapata kapujába. 2–3.

Liverpool öröm az ötödik gól után (Fotó: Action Images)

Ez volt az első alkalom a PL-ben, hogy az ellenfél a Liverpool találataihoz két öngóllal is hozzájáruljon.

A Liverpool a 2014–2015-ös szezonban először tudott megnyerni két egymást követő bajnokit, sikerével a tabella ötödik helyére lépett fel, a ma délutánon jól játszó, de QPR maradt utolsó.

PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ
Queens Park Rangers–Liverpool 2–3 (Vargas 87., 92., ill. Dunne 67. – öngól, Coutinho 90., Caulker 95. – öngól)
Stoke City–Swansea City 2–1 (Adam 43. – büntetőből, Walters 76., ill. Bony 34. – büntetőből)

1. Chelsea 8 7 1 23–8 +15 22
2. Manchester City 8 5 2 1 18–8 +10 17
3. Southampton 8 5 1 2 19–5 +14 16
4. West Ham 8 4 1 3 15–11 +4 13
5. Liverpool 8 4 1 3 13–12 +1 13
6. Manchester United 7 3 2 2 13–10 +3 11
7. Arsenal 8 2 5 1 13–11 +2 11
8. Swansea 8 3 2 3 11–10 +1 11