A Liverpool és Suárez megállíthatatlan: győzelem a Norwich ellen is

2014.04.20. 12:59
Sterling két gólt szerzett – a Liverpool újabb fontos győzelmet ünnepelhetett (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a bajnoki éllovas Liverpool 3–2-re nyert a kiesés elől menekülő Norwich City otthonában. A „vörösök" sorozatban 11. bajnoki mérkőzésüket nyerték meg, és újabb győzelmükkel ötpontosra növelték előnyüket a Sunderland ellen 2–1-es vereséget szenvedő, jelenleg második Chelsea-vel szemben.

A mérkőzés álomszerűen kezdődött a Liverpool számára: a 19 éves Raheem Sterling a brazil Coutinho passza után egy távoli (szerencsésen megpattanó) lövéssel már a 4. percben szétbombázta a hazai kapu jobb felső sarkát, így szinte azonnal előnybe kerültek a vendégek. 0–1

A 10. percben Joe Allen is ziccerbe került a statikus hazai védők között, de közeli lövését védte Ruddy, nem úgy egy perccel később. Allen indította a bal szélen Sterlinget, aki laposan középre adott, a védőjéről ravasz módon leváló Luis Suárez pedig lecsapott a labdára, és szép mozdulattal a hosszú alsó sarokba belsőzött. 0–2

Suárez 30. gólját szerezte a bajnokságban, és hatodik mérkőzésén 12. alkalommal talált be kedvenc ellenfele, a Norwich City hálójába. Ezzel a hetedik játékos lett a Premier League történetében, aki legalább 30 találatig jut egy bajnoki szezonban, és az öt topligát tekintve az első, aki 30 gólt szerzett a 2013–2014-es idényben.

A gyors két gól után nem roppant össze a Norwich, sőt mezőnyben olykor képes volt a Liverpool fölé nőni, de fölényét nem tudta helyzetekre váltani: csupán egyszer találta el Mignolet kapuját 45 perc alatt.

A második félidőt kétgólos előnyébe kissé belekényelmesedve kezdte a Liverpool, amit hamar büntetett a támadásban egyre nagyobb erőket mozgósító Norwich. Az 54. percben egy jobb oldali beadást követően Johnson helyezte nyomás alá Mignolet-t, aki az üresen álló Gary Hooper elé ütötte a labdát, a csatárnak közelről csak az üres kapuba kellett passzolnia. 1–2

A szépítés felébresztette a liverpooliakat (eszükbe juthatott a Manchester City elleni bajnoki második félideje), tíz perc sem kellett, és Sterling megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját. A villámgyors szélső saját térfeléről indította káprázatos szólóját, amelynek végén egy nagy adag szerencsére is szüksége volt, hogy Ruddy kapujába találjon, de végül ott kötött ki a labda. 1–3

A Norwich az újabb Pool-gól ellenére sem adta fel, továbbra is a szélekről érkező beadásokkal próbálta feltörni a „vörösök" védelmét. Egy ilyen akció újból visszahozta a reményeket: Olsson beadásánál Robert Sondgrass emelkedett a legmagasabbra, és precízen kifejelte a bal felső sarkot. 2–3

Az újabb hazai gól izgalmassá tette az utolsó tíz percet, a „kanárik” óriásit küzdöttek, de erőfeszítéseik végül nem hozták meg az egyenlítést; a Liverpool kivédekezte a hajrá feszült perceit, így sorozatban 11. bajnoki mérkőzését is megnyerte, újabb fontos lépést téve története 19. bajnoki címe felé.