Premier League: már pozitív a Chelsea gólkülönbsége

2016.02.13. 20:38
Diego Costa és Pedro is eredményes volt (Fotó: Action Images)
A Chelsea gyakorlatilag tíz perc alatt lerendezte a Newcastle elleni Premier League-mérkőzést. Guus Hiddink együttese végül 5–1-re győzött a Stamford Bridge-en.

Willian az 5. percben tökéletes ütemben tálalt Diego Costa elé, aki becsúszva szépen pörgetett el a kimozduló Rob Elliot kapus mellett. Négy perccel később pedig Pedro szerzett labdát, és ziccerben 16 méterről a jobb alsóba tekert. Gyakorlatilag az első tíz percben eldöntötte a három pont sorsát a Chelsea.

Costa bombaformában játszik, a legutóbbi nyolc PL-meccsén hét gólt szerzett. Milyen jó hatással van valakire, ha végre a futballal foglalkozik, nem?

A 17. percben Costa vissza is adta Williannek a korábbi gólpasszt. A (korábbi brazil) spanyol csatár szépen tartotta meg a labdát, majd passzolt a (jelenleg is) brazil középpályásnak. Williannek közelről nem okozott problémát a kapuba találni. A Chelsea első három kapura lövése góllal zárult a mérkőzésen.

Guus Hiddink csapata a folyatatásban tovább növelhette volna az előnyét, de a befejezéseket rendre elszórakozták a londoniak. Egészen a második játékrészig kellett várni az újabb találatra: az 59. percben ismét Pedro volt eredményes.

A találkozó előtt mindössze hat pont volt a különbség a két fél között, a Stamford Bridge-en rendezett bajnokin azonban osztálynyi differencia mutatkozott a Chelsea és a Newcastle között – természetesen előbbi javára.

A hajrában Bertrand Traoré is betalált, Andros Townsend pedig szép távoli lövéssel szerezte meg a „szarkák” becsületgólját, s alakította ki az 5–1-es végeredményt.

A forduló két rangadója még hátravan. Vasárnap a bajnokság első négy helyezettje játszik egymás ellen. Előbb az Arsenal fogadja a Leicestert, majd a Manchester City a Tottenhamet. A bajnoki cím szempontjából is fontos két összecsapás között pályára lép a Liverpool is…

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ
Chelsea–Newcastle United 5–1 (D. Costa 5., Pedro 9., 59., Willian 17., B. Traoré 83., ill. Townsend 90.)
KORÁBBAN
Swansea City–Southampton 0–1 (Long 69.)
AFC Bournemouth–Stoke City 1–3 (Ritchie 57., ill. Imbula 9., Afellay 52., Joselu 55.)
Crystal Palace–Watford 1–2 (Adebayor 45., ill. Deeney 16., 82. – az elsőt 11-esből)
Everton–West Bromwich Albion 0–1 (Rondón 14.)
Norwich City–West Ham United 2–2 (Brady 54., Hoolahan 65., ill. Payet 74., Noble 76.)
Sunderland–Manchester United 2–1 (Hazri 3., De Gea 82. – öngól, ill. Martial 39.)