A 96. percben bukta el a győzelmet a Manchester United

2020.07.13. 20:50
A 96. percben bukta el a győzelmet a Manchester United (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójának záró mérkőzésén a Manchester United hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Southamptonnal, így maradt a tabella ötödik helyén.
ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ

Manchester United–Southampton 2–2(Rashford 20., Martial 23., ill. Armstrong 12., Obafemi 96.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Manchester United abban a tudatban léphetett pályára a 35. forduló záró mérkőzésén, hogy ha hazai pályán legyőzi a Southamptont, akkor a Leicester Cityt és a Chelsea-t is megelőzi a tabellán, és így a tabellán az ötödik helyről fellép a harmadikra.

A meglehetősen eseménytelen első 10 perc után az első lehetőség a hazaiak előtt adódott: James Ward-Prowse utolsó emberként labdát veszített, így Anthony Martial léphetett ki nagy helyzetben, Alex McCarthy azonban védett. A kimaradt ziccer után szinte azonnal jött a büntetés: a vendégek letámadtak, Paul Pogbától Danny Ings elvette a labdát, majd Nathan Redmond beívelése után Stuart Armstrong bombázott a Manchester United színeiben a 400. mérkőzésén pályára lépő David de Gea kapujába. 0–1

Stuart Armstrong gólja

A 16. percben Marcus Rashford lesről vette be a vendégek kapuját, négy perccel később viszont már érvényes gólt szerzett: Pogba találta meg Martialt a tizenhatoson belül, a francia nem tudott a kapu felé fordulni, a labdát azonban tovább tudta pöckölni az angol csatárnak, aki állítgatás nélkül kilőtte a bal alsó sarkot. 1–1

Marcus Rashford gólja

Nem kellett sokat várni, szinte azonnal jött a második MU-gól is: Bruno Fernandes passza után Anthony Martial balról befelé húzott, majd mivel senki sem támadta meg, 12 méterről kilőtte a jobb felső sarkot (2–1). Martialnak ez volt az 50. gólja a Premier League-ben: ezt a számot korábban csak kilenc másik MU-játékosnak sikerült elérnie.

Anthony Martial gólja

Az első félidő folytatásában még Pogba tesztelte egyszer McCarthyt, de újabb gól már nem esett. Egyedül egy furcsa bírói ítélet borzolta még a kedélyeket, a 43. percben Oriol Romeu taposta meg Mason Greenwoodot, ám még a sárga lap sem került elő Chris Kavanagh zsebéből. A fordulás után csak elvétve alakult ki helyzet a kapuk előtt, a hazaiak visszavettek, a vendégek pedig nem nagyon tudtak kezdeményezni.

A hajrában aztán sikerült fokoznia a nyomást a Southamptonnak, a 86. percben De Geának nagy védést kellett bemutatnia Redmond lövése után. Ezt követően a csereként pályára lépő Brandon Williamst kellett hosszasan ápolni egy szerencsétlen ütközés után, majd a fiatal védő már nem is tudott visszatérni, így emberhátrányban volt kénytelen befejezni a meccset az MU.

Ezt pedig kihasználta a vendégcsapat, a 96. percben egy bal oldali szöglet után Jan Bednarek csúsztatott, majd a berobbanó Michael Obafemi közelről a kapuba kotorta a labdát. 2–2

Michael Obafemi gólja

A Manchester United így az utolsó pillanatban veszített el nagyon fontos pontokat a Bajnokok Ligája-indulásért zajló harcban, és maradt a tabella ötödik helyén.