A Manchester United egy hármassal küldte haza a Liverpoolt

2014.12.14. 14:29
Az MU játékosainak volt oka az örömre (Fotó: Action Images)
A Manchester United nyerte az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójának rangadóját: 3–0-ra legyőzte a Liverpoolt hazai pályán, ezzel sorozatban hatodik bajnokiját is megnyerte Louis van Gaal csapata. A játéknap másik találkozóján a Tottenham Spurs hajrában szerzett góllal nyert a Swansea City vendégeként.

1. FÉLIDŐ

Rögtön egy Liverpool-helyzettel kezdődött a Premier League rangadója: Steven Gerrard szögletére Martin Skrtel érkezett középen és bólintott hét méterről, de Wayne Rooney a gólvonal elől még ki tudta bikázni a labdát. A 12. percben jött a következő nagy Pool-ziccer: Adam Lallana verte meg egy az egyben Michael Carricket, majd kiugratta a tizenhatoson belül Raheem Sterlinget, aki hét méterről tüzelt, de a rövid saroknál álló David de Gea hárított.

Egy perccel később a Manchester United belőtte saját helyzetét, és megszerezte a vezetést: Antonio Valencia egy köténnyel jutott túl Joe Allenen a jobb oldalon, majd középre gurított, a második hullámban érkező Wayne Rooney pedig senkitől sem zavartatva lőtte ki a bal alsót 15 méterről. (1–0)

A 18. percben Steven Gerrard (aki 29. PL-meccsét játszotta az MU ellen) lőtt jó 22 méterről, középről, de De Gea leért a lapos labdára. A 23. percben De Gea megnyerte a következő Sterling elleni párharcot is: az angol válogatott szélső megverte egy az egyben Phil Jonest, majd hét méterről, a bal oldalról tüzelt a rövid alsó irányába, de a spanyol kapus szögletre tolta a labdát.

A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat: a 40. percben Ashley Young tekert középre a bal oldalról, Van Persie megcsúsztatta (?) a labdát középen, a hosszún érkező Juan Mata pedig néhány lépésről az üresen tátongó kapurészbe bólintott. (2–0)

A liverpooliak lest reklamáltak, de a játékvezető a kezdőkörbe mutatott, így a találat érvényes volt. A szünetben tehát kettő nullára vezetett a Manchester United, a Liverpoolnak a helyzetkihasználásán kellett volna javítania.

2. FÉLIDŐ

A szünetben Mario Balotelli beállításával próbálta frissíteni csapata támadójátékát Brendan Rodgers. Az 51. percben Raheem Sterling harmadszor rúghatott volna gólt a mérkőzésen: Young adott haza borzalmasan De Geának, Sterling átvehette a labdát a tizenhatoson belül, ám a lehető legrosszabb megoldást választotta, belerúgta De Gea lábába…

A kontrából Van Persie tört kapura a túloldalon, lapos lövését azonban védte a kezdőbe bekerülő Brad Jones. A 65. percben Sterling visszagurítását Balotelli tűzte kapura tíz méterről, középről, de De Gea a keresztlécre tolta a labdát, ahonnan kifelé pattant. A 71. percben végleg eldöntötte a mérkőzést az MU: Kolo Touré labdavesztéséből kontrázott a hazai csapat, Juan Mata nagyon önzetlenül passzolt Van Persie-hez a jobb oldalon, aki 14 méterről a kapuba gurított a másik irányba induló Jones mellett. (3–0)

A hajrában Balotellinek volt két helyzete is, ám De Gea mindkettőt nagy bravúrral védte, így a Manchester United 3–0-ra legyőzte a Liverpoolt, amely egyre nagyobb bajban van.

Tottenham Spurs–Swansea

A szakadó esőben megrendezett mérkőzésen gyors gólokkal indult mindkét felvonás, de amíg az első félidő elején a vendégek találtak be, addig a szünet után a házigazdák. Előbb Harry Kane egy szögletnél emelkedett magasra, verte meg védőjét és fejelt közelről védhetetlenül a kapuba, majd egy jobb oldali akciónál a beadást Wilfried Bony vette át középen az ötösön, és helyezett védő és kapus mellett-között higgadtan a bal alsóba. A folytatásban mindkét kapu előtt kimaradtak a helyzetek, egészen a 89. percig, akkor Christian Eriksen találta döntött a három pontról.

Másodszor kapott ki otthon a Swansea a bajnokságban – ez volt a kilencedik fellépése –, a Tottenham pedig a Chelsea-től kapott pofon (3–0), és a Crystal Palace elleni kínos hazai iksz után (0–0) három ponthoz jutott.