A Man. City sima győzelmével befogta a Chelsea-t a tabella élén

2014.12.20. 13:40
Fraizer Campbell ollózása látványos volt, de gólt nem ért a Manchester City ellen (Fotó: Action Images)
A Premier League 17. fordulójának nyitó mérkőzésén a Manchester City hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Crystal Palace-t, így pontszámban befogta a listavezető Chelsea-t. David Silva duplázott, a végeredményt Yaya Touré állította be a 81. percben.

A Manchester City vérbeli csatár nélkül volt kénytelen játszani a Crystal Palace ellen, hiszen Sergio Agüero, Edin Dzeko és Sztevan Jovetics sem volt bevethető sérülés miatt. Ennek ellenére veszélyesen futballoztak a hazaiak, főleg Samir Nasri és David Silva volt nagyon aktív, de aztán Yaya Touré is jelentkezett két veszélyes lövéssel. A londoniak eközben a biztos védekezésre összpontosítottak, de akadtak azért lehetőségeik, a 20. percben Fraizer Campbell például négy méterről ollózott a kapu mellé. A félidő legnagyobb lehetősége Pablo Zabaleta előtt adódott, aki a 43. percben kapott mesés indítást Yaya Tourétól, de öt méterről nem találta el a kaput…

A második félidőben gyorsan megszerezte a vezetést a City: a 49. percben Fernandinho indította Zabaletát, aki nem lőtt kapura, hanem visszapasszolta a labdát David Silvának, aki 14 méterről lőtt, Dann lábán megpattant a labda, amely így becsapta Speronit és a kapu jobb oldalában kötött ki. 1–0

A 61. percben megduplázták az előnyüket a manchesteriek, Alekszandar Kolarov bal oldali beadása megpattant egy védő lábán, de ez sem zavarta meg David Silvát, aki kapásból lőtte a labdát a bal alsó sarokba hét méterről. A City a kaput eltaláló első két lövéséből szerzett két gólt. 2–0

Nyolc perccel később James McArthur „szépített”: 10 méterről fejelt kapura, a labda a bal alsó sarokban kötött ki – de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt. A visszajátszások alapján kiderült, hogy ez téves ítélet volt, mert Fernandinho csúnyán beragadt.

A 81. percben a Palace szöglete után vezettet villámkontrát a City, Jesús Navas, majd Milner volt a labda útja, az akciót végül Yaya Touré zárta le, aki kilenc méterről lőtt a kapuba a jobb oldali kapufa segítségével. 3–0

A bajnoki címvédő sorozatban a hatodik bajnokiját nyerte meg (erre ebben a szezonban rajta kívül csak a városi rivális United volt még képes), ráadásul beérte a listavezető Chelsea-t, sőt, ha szerzett volna még egy gólt, akkor meg is előzte volna riválisát.