A Man. United a 95. percben bukott pontokat a sereghajtó ellen

2014.02.09. 16:57
Dráma Manchesterben: Juan Mata temeti az arcát a mezébe a 95. percben (Fotó: Action Images)
A Premier League 25. fordulójának záró mérkőzésén a Manchester United hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a sereghajtó Fulham ellen. Az első félidőben a londoniak egyetlen kaput eltaláló lövéséből Steve Sidwell szerzett vezetést, amire az egész mérkőzésen elképesztő fölényben játszó hazaiak csak a hajrában tudtak válaszolni, de rögtön két góllal tették: két percen belül Van Persie és Carrick is betalált. Ez sem volt elég azonban a győzelemhez. A csereként beállt Darren Bent a 95. percben fejjel mentett pontot a Fulhamnek, így a vége 2–2.

A Manchester United a fordulót megelőző öt bajnokijából hármat elveszített és csak kettőt nyert meg, így David Moyes csapatának a sereghajtó ellen kötelező volt a győzelem, hogy – ha tisztes távolból is, de – tartsa a lépést a BL-indulást érő negyedik helyért zajló csatában.

A jelen mellett a közelmúlt statisztikái is egyértelműen a hazaiak mellett szóltak, akiknél Robin Van Persie és Rooney is a kezdőben kapott helyet, akárcsak a januári szerzemény, Juan Mata.

A találkozó első félideje elképesztő hazai (mezőny)fölényt hozott, a Fulham szinte csak védekezett és kereste a labdát, de annál veszélyesebb volt, mikor megtalálta.

A 19. percben talán harmadszor léphették át térfelet a vendégek, mikor a a Tottenhamtől kölcsönben érkezett Holtby káprázatos passzal kínálta meg a mélyről érkező Steve Sidwellt, a londoniak házi gólkirálya pedig hét méterről higgadtan De Gea kapujába helyezett, szezonbeli hatodik találatát szerezve. 0–1

A Fulham egyetlen, kaput eltaláló lövéséből gólt szerzett az első negyvenöt percben, a United 73 százalékos labdabirtoklás mellett sem tudta feltörni a vendég kapu elé tömörült védőfalat, a legközelebb Robin van Persie járt a gólhoz, de a holland lába kétszer is megremegett közvetlen közelről.

A második félidőben tovább fokozódott Rooneyék nyomása, a Fulham foggal, körömmel védekezett. David Moyes Januzajt, Valenciát és Chicharitót is pályára küldte, ami azt jelentette, hogy a Mata, Januzaj, Rooney, Chicharito, Van Persie ötössel rohamozta végig az utolsó 20 percet a Manchester United.

Az elképesztő fölényt aztán a 78. percben sikerült gólra váltani, sőt, gyorsan kettőre. A 78. percben Robin van Persie, a 80. percben Michael Carrick talált utat az egész mérkőzésen káprázatosan védő Stekelenburg kapujába, (2–1), így a végére úgy tűnt, összejön a győzelem a „vörös ördögöknek”, akik a 95 perc során 81 beadást hajtottak végre, de ebből mindössze 18 talált társat.

Az igazi meglepetés aztán a 95. percben sújtotta le a hazai szurkolókat, amikor az utolsó utáni Fulham-támadás végén De Gea még védte Richardson lövését, de a kipattanónál már tehetetlen volt, és a csereként beállt Darren Bent közvetlen közelről az üres kapuba fejelt. 2–2.

Bent negyedik gólját szerezte vendégcsapat tagjaként az Old Traffordon, ami rekord a PL történetében (Fotó: Action Images)

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A Fulham húsz Premier League-fordulót követően játszott ismét döntetlent, egy pontjával maradt az utolsó helyen. A Manchester United újabb botlásával maradt a 7., és kilencpontos távolságra került a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helytől, amelyet jelenleg a Liverpool foglal el.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ
Manchester United–Fulham 2–2 (Van Persie 78., Carrick 80., ill. Sidwell 19., Bent 95.)

1. Chelsea 25 17 5 3 47–20 +27 56
2. Arsenal 25 17 4 4 48–26 +22 55
3. Manchester City 25 17 3 5 68–27 +41 54
4. Liverpool 25 15 5 5 63–30 +33 50
5. Tottenham 25 14 5 6 32–32 0 47
6. Everton 25 12 9 4 37–26 +11 45
7. Manchester United 25 12 5 8 40–30 +10 41
8. Newcastle 25 11 4 10 32–34 –2 37