Villámrajtot vett a Tottenham, de fordított a Liverpool

H. D.H. D.
2019.10.27. 17:20
Henderson (balra) és Szalah góljával fordított a Liverpool a Tottenham ellen (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójának vasárnapi játéknapján a Liverpool hazai pályán már a 47. másodpercben hátrányba került, mégis legyőzte a Tottenham Hotspurt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ

Liverpool FC–Tottenham Hotspur 2–1 (Henderson 52., Szalah 75. – 11-esből, ill. Kane 1.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Liverpool-sikerrel zárult júniusi Bajnokok Ligája-döntő óta most találkozott először a két csapat. Azóta Jürgen Klopp együttese 14 tétmérkőzéséből mindössze egyet veszített el, míg Mauricio Pochettino gárdájának 13 mérkőzése volt, győzelmet azonban csak négyszer ünnepelhetett.

Az előjelek tehát egyértelműen a listavezető, hazai pályán 44 mérkőzéses veretlenségi szériában lévő Liverpool győzelmét jósolták, ehhez képest a Tottenham mindössze 47 másodperc után előnyt szerzett: Szon Hung Min lövése után Dejan Lovren fejéről a kapufára pattant a labda, amelyet a szemfüles Harry Kane közelről a kapuba fejelt. 0–1

Kane gólja

A folytatásban óriási fölényben játszott a Liverpool, de a sérült Hugo Lloris helyettese, Paulo Gazzaniga egymás után mutatta be a nagyobbnál nagyobb védéseket. Az első félidőben Mohamed Szalah, Roberto Firmino, Virgil van Dijk és Trent Alexander-Arnold is hiába próbálkozott, az argentin kapus eszén nem tudtak túljárni.

A fordulás után a Tottenham kis híján megduplázta az előnyét, ám Gazzaniga kirúgása után hiába tolta el Alisson mellett a labdát Szon, a lövése a keresztlécen csattant. Ezt szinte azonnal megbüntette a Liverpool, amely az 52. percben egyenlített: egy felívelés után Danny Rose-ról Jordan Henderson elé pattant a labda, a hazaiak csapatkapitánya pedig a jobb alsó sarokba küldte a labdát. 1–1

Henderson gólja

Az egyenlítés után is maradt a liverpooli fölény, ám a Spurs argentin kapusa jól állta a sarat. A 75. percben viszont már ő is tehetetlen volt: Serge Aurier buktatta Sadio Manét a tizenhatoson belül, a jogosan megítélt tizenegyest Szalah váltotta gólra. 2–1

Szalah gólja

A hajrában nem született újabb gól, így a Liverpool hazai pályán sorozatban a 45. bajnokiján maradt veretlen, s a 2–1-es győzelemnek köszönhetően továbbra is hatpontos előnnyel vezeti a tabellát a címvédő Manchester City előtt.