Őrület az Anfielden: Szalah-dupla, Wanyama-bomba, Kane-büntetők, 2–2!

2018.02.04. 17:26
Mohamed Szalah nagyon gyorsan megszerezte a vezetést a Liverpoolnak (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó Premier League 26. fordulójának rangadóján a Liverpool Mohamed Szalah révén korán megszerezte a vezetést a Tottenham ellen, ám a Spurs a csereként beállt Victor Wanyama bombájával a hajrában egyenlíteni tudott. Sőt: a londoniak fordíthattak volna, de Harry Kane büntetőt rontott. Ez azonban csak az előjátéka volt az eszelős zárásnak: Szalah a 91. percben másodszor is megszerezte a vezetést a Liverpoolnak, viszont a Tottenham újabb tizenegyest kapott, és Kane ezt már belőtte, így a vége 2–2!

A hét közben a Manchester United ellen villámkezdéssel sokkoló Tottenham most saját magát sokkolta az Anfielden: a 3. percben Davinson Sánchez kirontott a védelem közepéről, ám csak tessék-lássék próbált labdát szerezni, Eric Dier meg egy egészen pocsék megoldással gyakorlatilag kiugratta Mohamed Szalahot. Szalah egyedül húzhatott kapura és magabiztosan ki is lőtte a bal alsó sarkot a megdöbbenten álló Hugo Lloris mellett, vezetett a Liverpool (1–0)!

Ez volt Szalah 20. Premier League-gólja a szezonban, korábban egy PL-idényben sem ért el ilyen hamar 20 találatot Liverpool-játékos.

A gól meg is határozta az első félidő képét, a Tottenham a kezdeti sokkot kiheverve mezőnyben kicsit feljavult, ám a támadójátéka eléggé bénult volt, főleg azért, mert Dele Alli és Christian Eriksen alig-alig mutatott valamit, Harry Kane meg nem kapott kiszolgálást. Sokatmondó, hogy a Spurs legnagyobb első félidei helyzete egy remek Mousa Dembélé-átlövés volt (Loris Karius szépen védett). A Liverpool magabiztosan tartotta a szűk előnyt, igaz, gólja után inkább csak kisebb lehetőségei adódtak, mint tiszta helyzetei.

A második félidő óvatos játékkal kezdődött, de az 55. perctől a Tottenham átvette az irányítást, és – először a mérkőzésen – helyzeteket is ki tudott alakítani. Szon Hung Min ziccert hibázott (egyedül lépett ki a bal oldalon, ám Kariusba lőtt), Jürgen Klopp pedig változtatott, kettős cserével próbálta mérsékelni a Spurs-nyomást.

A Liverpool menedzserének húzása annyiban bejött, hogy a Tottenham ziccereket nem tudott kialakítani – a Pool szivacsként szívta fel a kapujára helyezett nyomást, és megpróbált gyors ellentámadásokkal operálni. Mivel ezt az igyekezetet sem kísérte siker, sok helyzetet éppenséggel nem láthattunk...

Tíz perccel a vége előtt Mauricio Pochettino becserélte Victor Wanyamát, ám azt maga sem sejtette, hogy ezzel a váltással mit szabadít a pályára... Fél perccel később Eriksen éles, bal oldali beadását szép vetődéssel ütötte ki Karius, ám pont középre, a labda Wanyama elé került, aki messziről iszonyatos erejű, halálpontos bombát zúdított a jobb fölső sarokba – szépségdíjas gól! (1–1).

A 85. percben aztán döbbenten nézett az Anfield népe: óriási hazai védelmi hiba után a leshatáron ólálkodó Harry Kane kilépett (Dejan Lovrenről került elé a labda), elvitte a labdát Karius mellett, majd átesett a kapuson. Egyperces megbeszélés és közjáték után Moss játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest a sértett Kane végezte el, középre lőtt, Karius viszont nem mozdult el, hárítani tudott, a kipattanót pedig Erik Lamelának nem sikerült a kapuba küldenie!

A Spursnek itt kezdett rémálomba fordulni a hajrá, a 91. percben aztán megint jött Szalah, és úgy tűnt, eldönti a rangadót: a jobb oldalon az alapvonal felé húzott, majd szólója végén éles szögből a léc alá lőtt (2–1)!

Lamela elzuhan Van Dijk mellett – ebből lett a második Spurs-büntető (Fotó: AFP)

Nem az övé volt azonban az utolsó szó, mivel a 94. percben újabb tizenegyest kapott a Spurs (finoman fogalmazva sem voltak boldogok a hazaiak); Harry Kane ezt is elvállalta és most túl bírt járni Karius eszén – 2–2 a vége! A döntetlen a mérkőzés képe alapján megérdemelt, ám a második Spurs-tizenegyest nem hagyta szó nélkül Jürgen Klopp a lefújás után...

ANGOL PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ

Liverpool–Tottenham Hotspur 2–2 (Szalah 3., 91., ill. Wanyama 80., Kane 95. – 11-esből)
KORÁBBAN
Crystal Palace–Newcastle United 1–1 (Milivojevics 55. – tizenegyesből, ill. Diamé 22.)

1. Manchester City 26 22 3 1 74–19 +55 69
2. Manchester United 26 17 5 4 51–18 +33 56
3. Liverpool 26 14 9 3 59–31 +28 51
4. Chelsea 25 15 5 5 45–19 +26 50
5. Tottenham 26 14 7 5 51–24 +27 49
6. Arsenal 26 13 6 7 51–35 +16 45
7. Burnley 26 9 9 8 21–23 –2 36
8. Leicester City 26 9 8 9 38–35 +3 35