Premier League: hátrányból nyert a Liverpool

2013.03.31. 16:23
Gerrard a decemberi találkozó után ismét betalált, de ezúttal nem szépített, hanem győztes gólt szerzett (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a Liverpool hátrányból fordítva 2–1-re legyőzte idegenben az Aston Villát.

A két csapat ellentétes előjellel készült a mérkőzésre, az Aston Villa két sikerrel, a Liverpool a Southamptontól elszenvedett vereséggel a háta mögött érkezett az összecsapásra, ráadásul a decemberi találkozójukat is a kiesés elől menekülő Aston Villa nyerte meg – 3–1-re,

Az első fél óra végén ezúttal is megszerezte a vezetést az Aston Villa, egy óriási indítást követően Agbonlahor egyből lekészítette a labdát a 16-os előterében érkező Bentekének, utóbbi pedig 17 méterről a jobb alsó sarokba ágyúzott (1–0). Érdekesség, hogy a decemberi mérkőzésen is Benteke szerezte meg az első gólt, akkor a 29. percben, majd az 51.-ben duplázott.

A folyatás azonban ezúttal máshogy alakult, a második félidő elején kiegyenlített a vendégcsapat, Phillippe Coutinho parádés szöktetésével Henderson lépett ki teljesen üresen, és 12 méterről a kivetődő Guzan felett a kapu jobb oldalába emelt (1–1).

Egy óra játékhoz érve Luis Suárez harcolt ki büntetőt, és bár Guzan érezte az irányt, Gerrard jobb alsó sarokra tartó lövése elég erős és pontos volt ahhoz, hogy megszerezze a Pool a győztes gólt (1–2).