Premier League: Harry Redknapp lett az év menedzsere

2010.05.07. 20:27
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban Harry Redknappet, a Tottenham Hotspur szakvezetőjét választották meg az év menedzserének.

A finiséhez érkezett Premier League-szezonban Redknapp története első BL-kvótájához segítette a Tottenham Hotspurt, amellyel hazai pályán a Chelsea-t, az Arsenalt és a Liverpoolt is legyőzte.

A 2000–2001-es idényben az Ipswichet az ötödik helyre vezető George Burley után Redknapp a második edző, aki úgy érdemli ki a díjat, hogy a futó szezonban nem nyerte meg a bajnokságot.

A trófeát odaítélő testületben az angol futball irányítói, az újságírók és a szurkolók képviselői foglalnak helyet. Érdekesség, hogy Redknapp az első angol szakember, aki kiérdemelte ezte a díjat.

A közeljövőben az angol futballklubok menedzsereinek szervezete, az LMA is megnevezi majd a maga győztesét.