PL: Harry helyett Harry döntött a londoni derbin

2019.01.20. 19:02
Küzdelmes mérkőzést játszott a Fulham és a Tottenham (Fotó: AFP)
Hiába vezetett egy öngóllal a Fulham, a Tottenham a második félidőben fordított a Craven Cottage-on. Harry Winks a 93. percben szerezte meg a győztes találatot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában lejátszott találkozón.

A Fulham–Tottenham összecsapás legfőbb kérdése az volt: a Spurs vajon képes lesz-e pótolni a sérült Harry Kane-t? Az angol támadó Mauricio Pochettino kinevezése óta 119 gólt szerzett a ligában – az adott időszakban egyetlen futballista sem talált többször a kapuba a Premier League-ben –, ez a Tottenham által megszerzett 333 talált 36 százaléka…

A Kane helyén kezdő veterán spanyol, Fernando Llorente a 17. percben nem épp olyan „választ” adott a kérdésre, amilyet a Spurs-szurkolók reméltek: a Fulham sarokrúgása után a saját kapujába lőtte a labdát (1–0).

Ez volt a Tottenham negyedik öngólja a Premier League történetében a Fulham ellen – ennél többször egyetlen ellenféllel szemben sem hibázott.

Az 51. percben jártunk, amikor Dele Alli fejes góljával egyenlített a vendégcsapat – az angol középpályásnak ez volt a negyedik fejjel szerzett találata a 2018–2019-es évadban (1–1).

A Tottenham szinte a kapuja elé szegezte a Fulhamet, amely egy-egy kontrát leszámítva elvétve jutott ki a saját térfeléről. A 82. percben Llorente került centikre attól, hogy kijavítsa első félidei hibáját és bevegye a hazai kaput is, ám fejese után a labda a jobb oldali léc mellett suhant el.

A 93. percben csak begyötörte a győztes gólt a Spurs: a kék mezesek Harry Winks fejesével begyűjtötték a három pontot (1–2).

A Fulhamben rögvest kezdőként lépett pályára a héten bejelentett igazolás, Ryan Babel. A holland támadó 2967 napja élt át utoljára hasonlót, 2010. december 6-án még a Liverpool FC játékosa volt. Más öröme nem lehetett a visszatérésben…

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ

Fulham–Tottenham Hotspur 1–1
(Llorente 17. – öngól, ill. Alli 51., Winks 93.)
KORÁBBAN
Huddersfield Town–Manchester City 0–3 (Danilo 18., Sterling 54., Sané 56.)
Arsenal–Chelsea 2–0
(Lacazette 14., Koscielny 39.)
Wolverhampton Wanderers–Leicester City4–3(Diogo Jota 4., 64., 93., R. Bennett 13., ill. Gray 47., Coady 51. – öngól, W. Morgan 87.)
AFC Bournemouth–West Ham United 2–0 (Wilson 53., King 91.)
Liverpool–Crystal Palace 4–3 (Szalah 46., 75., Firmino 53., Mané 93., ill. Townsend 34., Tomkins 65., Meyer 95.)
Manchester United–Brighton & Hove Albion 2–1 (Pogba 27. – 11-esből, Rashford 42., ill. Gross 72.)
Newcastle United–Cardiff City 3–0 (Schär 24., 63., A. Pérez 93.)
Southampton–Everton 2–1 (Ward-Prowse 50., Digne 64. – öngól, ill. Sigurdsson 91.)
Watford–Burnley 0–0