Premier League: döntetlenre állt a Chelsea, de jött Rémy

2015.03.22. 18:54
Ez nehéz szülés volt – José Mourinho nagyot fújhat (Fotó: Action Images)
A Chelsea 3–2-re nyert a Hull City vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában, míg az Everton a QPR otthonában győzött 2–1-re.

HULL CITY–CHELSEA

A Chelsea hamar a hazai szurkolók ajkára fagyasztotta a mosolyt, hiszen Eden Hazard már a 2. percben megszerezte a vezetést a londoniaknak 20 méteres lövésével. A sokkot Diego Costa fokozta tovább a 9. percben, miután a Cesc Fabregastól kapott labdát az alapvonal közeléből gyönyörűen csavarta a hosszú sarokba.

Többen valószínűleg már ekkor elkönyvelték a Chelsea győzelmét, a Hull-játékosok viszont nem tartoztak közéjük. Ahmed al-Muhamadi a bal oldali beadásra jól érkezve viszonylag hamar szépített, a 28. percben pedig már 2–2-t mutatott az eredményjelző. Az egyenlítő gólban vastagon benne volt Thibaut Courtois, aki a kapuja előtt cselezni (?) akart, de hibázott, a jó helyen lévő Abel Hernández köszönte szépen a gólpasszt.

Az eseménydús nyitó félóra után sokáig nem változott az állás, ám José Mourinho jól keverte a lapokat. Második cseréje, Loic Rémy mindössze két perce volt a pályán, amikor egy szép vendégtámadást negyedórával a vége előtt kissé szerencsés góllal zárt, lövése épp csak átcsorgott Allan McGregor lábai között. A Chelsea másodszor már nem adta le előnyét, így előnye nem csökkent üldözői előtt.

QPR–EVERTON

Az Everton fájdalmas kijevi kiruccanás után utazott a Queens Park Rangershöz – Ukrajnában 5–2-es vereséggel búcsúzott az Európa-ligától –, és Séamus Coleman góljával sokáig vezetett, de a QPR a második félidő közepén egyenlített. Végül mégis a liverpooliak örülhettek, mégpedig Aaron Lennonnak köszönhetően, aki a 77. percben megszerezte győztes góljukat. A 27 éves korábbi Tottenham-szélső először volt eredményes az Evertonban.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ

Hull City–Chelsea 2–3 (Al-Muhamadi 26., A. Hernández 28., ill. E. Hazard 2., D. Costa 9., Rémy 77.)
Queens Park Rangers–Everton 1–2 (E. Vargas 65., ill. Coleman 18., Lennon 77.)