Premier League: az UEFA enyhít – jön a zárt kapus bajnokság?

K. Zs.K. Zs.
2020.04.04. 14:53
null
Fotó: AFP
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) pénteken feloldott egy, az angol és a skót élvonalbeli mérkőzésekre vonatkozó televíziós korlátozást, amit több portál, köztük a BBC is úgy értelmez, hogy megtörtént az első lépés a koronavírus-járvány miatt megszakadt bajnokságok zárt kapus folytatása érdekében.

 

Az UEFA a helyszíni magas nézőszámok megóvása érdekében régóta tiltja a szombatonként 16 órakor kezdődő angol és skót élvonalbeli bajnoki mérkőzések élő közvetítését a két országban – ezt a korlátozást oldották most fel a 2019–2020-as idény végéig, a két ország szövetségének kezdeményezésére.

Mint ismert, az európai szövetség törekszik a klubidény szabályok szerinti befejezésére, az angol Premier League sem tett le erről, ám pénteken éppen újabb halasztást jelentettek be – a tervekkel ellentétben mégsem folytatódik május elején a játék Angliában.

Legfrissebb hírek

Nyáron elhagyja a Manchester Cityt a 87-szeres angol válogatott játékos

Angol labdarúgás
23 órája

Pécsi Ármin is utazhat Manchesterbe a Liverpoollal

Angol labdarúgás
Tegnap, 9:06

Nehéz mérkőzésen aratott győzelemmel a BL-kvalifikáció kapujában a Manchester United

Angol labdarúgás
2026.04.27. 23:04

Xabi Alonso is a Chelsea kiszemeltjei között – sajtóhír

Angol labdarúgás
2026.04.27. 20:06

Xavi Simons megerősítette, nem lehet ott a vb-n

Angol labdarúgás
2026.04.27. 07:33

Még nem búcsúznak Mohamed Szalahtól Liverpoolban

Angol labdarúgás
2026.04.27. 07:09

Az egyiptomi válogatottnál úgy számolnak, Szalah számára véget ért az idény

Angol labdarúgás
2026.04.26. 11:45

Arne Slot: Lesz még olyan meccsünk, amely után nem a bíróról kell beszélni?

Angol labdarúgás
2026.04.26. 09:25
Ezek is érdekelhetik