A Manchester City lefocizta az Arsenalt a foghíjas Emiratesben

2018.03.01. 20:41
Leroy Sané megadja a kegyelemdöfést: ezzel lett 0–3 (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó Premier League 28. fordulójának csütörtökre csúsztatott záró mérkőzésén az Arsenal az éllovas Manchester Cityt fogadta, és nagyon sima, 3–0-s vereséget szenvedett. A brillírozó Leroy Sané vezette City már az első félidőben döntött, Pierre-Emerick Aubameyang pedig kihagyott egy tizenegyest a fordulás után – semmi sem sikerült az Arsenalnak ezen az estén. Klassziskülönbség volt a két csapat között.

Hogy a hétvégi sima Ligakupa-döntő, a csütörtöki időpont vagy a pocsék idő tette (valószínűleg mindezek együtt), azt nem tudni, de rengeteg hely maradt üresen az Arsenal–Manchester City bajnokira. Rangadót azért nem feltétlenül érdemes írni, mert klassziskülönbség volt a két csapat között – a listavezető már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, és olybá tűnt, az Arsenal szorgalmas középcsapatként statisztál a City-gálához.

Pedig Arsene Wenger együttese elég sokszor kísérletezett az első félidőben, igaz, ziccerig nem jutott el egyszer sem. Bezzeg a City mintajátékkal tiporta el a hazai ellenállást a szenzációsan futballozó Leroy Sané vezérletével. A 14. percben a bal szélről indított szólót, öt Arsenal-játékos mellett hozta el a labdát, majd jobbra passzolt, Bernardo Silvához, aki befelé indult, majd ballal, 15 méterről remek gólt tekert a hosszú sarokba (0–1).

A 28. percben megint Sané jött és megint egy Silva, csak most David. A német válogatott szélső megint a bal szélen csinált bohócot a hazai védőkből, középre gurított, Sergio Agüero elé, aki átvette a labdát, és észlelte, hogy robog a balján az Aaron Ramseyt leszakító David Silva. Az argentin csatár passzával a spanyol kilépett, kitrükközte a honfitárs Bellerínt, majd élesen, félmagasan a rövid sarokba lőtt (0–2).

A harmadikra csak öt további percet kellett várni: egy gyilkos manchesteri kontrát Agüero pörgetett fel, Kevin De Bruyne elé passzolt, a belga remek labdát tett a jobb szélen felfutó Kyle Walkerhez, a jobbhátvéd lapos beadását pedig a balról befelé sodródó Leroy Sané passzolta a hálóba (0–3). Az Arsenal a Premier League-érában először kapott egy félidő alatt három gólt egy hazai bajnokin, nem csoda, hogy a londoniakat a szurkolók tüntetése kísérte az öltözőbe.

Az angol élvonalban a Manchester City lett az első csapat 1962–63 (és a Tottenham Hotspur Jimmy Greaves-féle gólhengere) óta, amely 28 mérkőzés alatt elérte és átlépte a 80 gólos határt!

A második félidőt némileg feltüzelve kezdte az Arsenal, Henrih Mhitarjan ki is harcolt egy tizenegyest, ám Pierre-Emerick Aubameyang büntetőjét Ederson oldalra tolta – visszatért a lelátóra az apátia... A Manchester City nagyon is energiatakarékos üzemmódra váltott – húsz percig támadást sem nagyon vezetett Pep Guardiola csapata –, és így is nyilvánvaló volt mindenkinek, aki a lelátón maradt, hogy mi lesz a vége.

Lehangoló estéjük volt az Arsenal drukkereinek: Arsene Wenger a vereségbe beletörődve ücsörgött a kispadon, a drukkerek magukba roskadva a foghíjas lelátón, a City úgy győzött simán, hogy a szünet után meg sem erőltette magát. Szomorú látvány volt – az eddig is egyértelműnek tűnt, hogy az Arsenal kiiratkozott a Premier League közvetlen elitjéből, de ezen a mérkőzésen, a más szintet képviselő manchesteriek árnyékában végképp középcsapatnak nézett ki. A listavezető győzelme teljesen megérdemelt.