A hajrában fordított a Chelsea, elrontotta Arteta hazai debütálását

2019.12.29. 14:47
Tammy Abraham (kékben) gólja döntötte el a londoni rangadót (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójának vasárnapi játéknapján a Chelsea remek hajrájának köszönhetően 2–1-re fordított az Arsenal otthonában.

Az Arsenal kispadján a Bournemouth elleni döntetlennel debütáló Mikel Arteta első hazai mérkőzése rögtön egy londoni derbi volt: az „ágyúsok” a legutóbbi hét bajnokijából ötöt is elveszítő, igaz egy hete egy másik városi rivális, a Tottenham otthonában szép sikert arató Chelsea-t fogadták.

Az Arsenal ellenállhatatlanul kezdte a mérkőzést, többet birtokolta a labdát és a kapu előtt is veszélyesebb volt. Ennek már a 13. percben meglett az eredménye: Mesut Özil bal oldali szöglete után Calum Chambers csúsztatta meg a labdát, amelyet a védőjét megelőző Pierre-Emerick Aubameyang közelről, fejjel a kapuba továbbított. 1–0

Aubameyang gólja

A folytatásban is inkább a házigazda irányította a játékot, a Chelsea csak az első félidő végére tudta rendezni a sorait. Frank Lampard a szünetben hatásos beszédet tarthatott, hiszen a második játékrészben egyre jobban tudta fokozni a nyomást a Chelsea.

Ennek ellenére a „kékek” sokáig igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani a fegyelmezetten védekező Arsenal ellen. Az egyenlítés azonban így is sikerült, igaz, ehhez Bernd Leno hibája is kellett. A 83. percben Mason Mount bal oldali szabadrúgása után a német kapus elvétette a labdát, amelyet így a hosszú oldalon üresen érkező Jorginho közelről a kapuba passzolt. 1–1

Jorginho gólja

Négy perc sem telt el, már előnyben volt a Chelsea: egy remek kontra végén Willian passzolta Tammy Abrahamhoz a labdát, az angol csatár Shkodran Mustafi mellett a kapu felé fordult, majd az öt és feles vonaláról a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1–2

Abraham gólja

A hétperces hosszabbításban már nem született újabb gól, a Chelsea a remek hajrájának köszönhetően fordított, így egy héten belül a Tottenham és az Arsenal otthonában is három pontot szerzett.

PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ

Arsenal–Chelsea 1–2 (Aubameyang 13., ill. Jorginho 83., Abraham 87.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Később
17.30:
Liverpool–Wolverhampton (Tv:Digi Sport1)– élőben az NSO-n!
19.00:Manchester City–Sheffield United– élőben az NSO-n!

Szombaton játszották
Brighton–Bournemouth 2–0(Dzsahanbahs 3., Mooy 79.)
Newcastle–Everton1–2(Schär 56., ill. Calvert-Lewin 13., 64.)
Southampton–Crystal Palace1–1(Ings 74., ill. Tomkins 50.)
Watford–Aston Villa3–0(Deeney 42., 67. – a másodikat 11-esből, Sarr 71.)
Norwich–Tottenham2–2(Vrancic 18., Aurier 61. – öngól, ill. Eriksen 55., Kane 83. – 11-esből)
West Ham–Leicester City1–2(Fornals 45., ill. Iheanacho 40., Gray 56.)
Burnley–Manchester United 0–2(Martial 44., Rashford 95.)

1. Liverpool 18 17 1 46–14 +32 52
2. Leicester City 20 13 3 4 43–19 +24 42
3. Manchester City 19 12 2 5 52–23 +29 38
4. Chelsea 20 11 2 7 35–28 +7 35
5. Manchester United 20 8 7 5 32–23 +9 31
6. Tottenham 20 8 6 6 36–29 +7 30